Noel'de yalnız kalmamak için ilan verdi!

Noel'de yalnız kalmamak için ilan verdi!
Norveç'te Noel Günü'nü yalnız geçirmek istemeyen 88 yaşındaki emekli kadın çareyi gazeteye seri ilan vermekte buldu. Yaşlı kadın ücret karşılığında Noel'i birlikte geçirecek insanlar aradığını belirtti.

Sanayileşmiş toplumlarda insanların yalnızlık çektiği tezini doğrulayan örnek Norveç'in başkenti Oslo'da yaşandı.

88 yaşındaki emekli kadın Noel Bayramı öncesi "Aftenpost" gazetesine, "Ailesiz yalnız dul kadın Noel Bayramı'nı birlikte geçirecek insanlar arıyor. Ücret dolgundur" ilanı verdi.

Yaşlı kadının gazeteye verdiği ilan ülkede "yabancılaşma" konusunda önemli bir tartışma başlattı. İlanı basan gazete, 88 yaşındaki emekli kadını evinde ziyaret ederek haber yaptı.

"Aftenpost" muhabirleri, toplumla bağlarını kesmiş bir kadın bulacaklarını düşünürken, tam tersine "hayat dolu" yaşlı bir kadınla karşılaştı.

İlanı verme serüvenini muhabirlere anlatan Reidun Orest, "Noel Günü yalnız kalmak istemediğim için böyle bir yol buldum. Kendimi kimseye borçlu hissetmemek için de para önerdim" dedi.

Eşini 1983 yılında kaybettiğini belirten 88 yaşındaki Reidun Orest, geçtiğimiz yıl da oğlu ve kardeşini yitirdiğini söyledi.

ABD ve İsveç'te akrabaları olduğunu belirten Orest, Oslo'da ise kimsenin kalmadığını dile getirdi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com