Nostaljik lezzet

Nostaljik lezzet
Kütahya'nın Simav ilçesinde Belediye İş Hanı'ndaki işyerini nostalji müzesine dönüştüren 30 yıllık köfteci Erkan Yenilmez, müşterilerine nostaljik lezzet sunuyor.

Nostalji hastalığının kendisinde küçük yaşlardan beri var olduğunu bildiren Simavlı Köfteci Erkan Yenilmez (49)  oğunluğu Simav'da kullanılan eski eşyalardan oluşan ürünleri işyerinde sergilemekten kendisi kadar müşterilerinde memnun kaldığını bildirdi.
Nostalji hastalığının yanı sıra kendisini bildik bileli avcılıkla uğraştığını da kaydeden Yenilmez, bu güne kadar avladığı kara av hayvanları başta olmak üzere deniz ve tatlı su ürünlerinin içlerini doldurarak işyerinde sergilediğini ifade etti.
Nostalji müzesine dönüştürdüğü işyerinin müşteriler tarafından büyük ilgi görmesinin işlerine de yansıdığını ve müşteri sıkıntısı çekmediğini vurgulayan Yenilmez işyerinde sergilediği radyodan, teraziye, eski saatten lambaya, kahve değirmeninden karpit lambasına, eski av tüfeklerinden sayıları yüzü bulan eski süs ve ev eşyalarıyla avladığı keklik, bıldırcın, çulluk, porsuk, geyik, karaca gibi bir çok kara av hayvanıyla deniz ve tatlı su balıklarından oluşan ürünleri içlerini doldurarak işyerinde sergilediğini bildirdi. Nostaljik ortamda sunulan lezzete Simavlıların yanı sıra ilçeye gelen yabancı konuklarında ilgi gösterdiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com