NSU davasında 9. duruşma tamamlandı

NSU davasında 9. duruşma tamamlandı
Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişiyi öldüren Neo-Nazi terör hücresi Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU)'nun davası Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde 9. Duruşma ile devam etti.

NSU Davasının 9. Duruşması, baş sanık olarak yargılanan Beate Zschaepe'nin rahatsızlanması sebebiyle neredeyse bir saat kadar geç başlarken ifade vermeye devam eden sanıklardan Carsten Schultze, kendisini 'aracılık eden kişi' olarak gördüğünü söyledi.

Schultze daha önce verdiği ifadede, tüm olayları anlatacağını beyan etmesine rağmen bazı soruları hatırlamadığı gerekçesiyle cevaplamadı ya da çelişkili yanıtlar verdi. Ailesiyle ilişkisini de anlatan Schultze, ailesinin, aşırı sağ düşüncelerine karşı çıktığını kaydetti.

Zschape'nin avukatları ise, hakimin yönlendirici ve baskıcı sorular sorduğu iddiası ile itirazlarda bulundu. Avukatlar aynı soruların farklı şekilde tekrar tekrar sorulmasından şikayet ettiler.

Diğer yandan baş sanık Zschaepe'nin başka bir hapishanede yine ırkçılık yaptığı gerekçesiyle tutuklu bulunan aşırı sağcı bir kişiyle mektuplaştığı iddia edildi. SWR TV'nin haberine göre, Zschaepe yasaklı bulunan Nasyonalist Tutuklulara Yardım Organizasyonu'na üye bir kişiye yaklaşık 30 sayfalık mektup yazdı. Yazışmaların içeriğine dair bilgi verilmedi. (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com