NSU davasında “kura” günü

NSU davasında “kura” günü
Almanya'da Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde görülecek "NSU" terör örgütü davasını izleyecek basın mensupları için bugün kura çekilecek.

Almanya'da Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde görülecek "Nasyonal Sosyalist Yeraltı" (NSU) terör örgütü davasını izleyecek basın mensupları için kura çekilecek.
 
Kuraları Münih'teki Noter Prof. Dr. Dieter Meyer çekecek. Meyer'in isteği üzerine Almanya'da bakanlık ve belediye başkanlığı yapmış Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) eski genel başkanı Hans-Jochen Vogel kura çekimi sırasında şahit olarak orada bulunacak. Kura çekiminden sonra basın toplantısı düzenlenecek.
 
Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi, Almanya Anayasa Mahkemesi'nin davayı en az üç yabancı basın kurumunun izlemesi gerektiği kararından sonra daha önce yaptığı akreditasyon uygulamasını iptal etmişti.
 
Mahkeme, davayı izleyecek gazetecilerin kurayla belirlenmesine karar vererek, ilk duruşmayı 6 Mayıs'a ertelemişti. Kura sonucunda duruşma salonunda sabit yer verilecek 50 medya kuruluşu belli olacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com