NTV'de NTV'ye Giydirdi!

NTV'de NTV'ye Giydirdi!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum NTV 'de kanalın yayın politikasını eleştirdi...

NTV ekranları ilginç bir 'NTV eleştirisi'ne sahne oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtladığı programda NTV'nin yayın politikasını 'yandaş' olmakla suçlayınca ortalık karıştı.

Medyanın CHP'yi yansıtma biçimini eleştiren Batum, konuk olduğu kanalı da topa tuttu.

Oğuz Haksever'in bir programını da örnek olarak veren Batum, NTV'nin CHP'yi AKP'lilerle konuşarak ekrana yansıttığını iddia etti.

Mirgün Cabas'ın itiraz etmesi ve kanalını savunmasıyla başlayan tartışma canlı yayında hayli ilginç bir polemiğe konu oldu.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


İşte o diyaloglar:

Süheyl Batum: Buna NTV olarak siz de dahilsiniz. Dün akşam Oğuz Haksever'in programında CHP ile hiç bir ilgisi olmayan bir çok insan oturmuşlar yarım saat CHP'yi konuşuyorlar.

Mirgün Cabas: Sayın Batum ben burada bir açıklama yapmak durumundayım. NTV'ye dönük haksız bir suçlamada bulundunuz. NTV olarak programlarımızda belirli ilkelere göre hareket ediyoruz. O programı da izlememişsiniz herhalde. Çünkü izleseydiniz o programın sürecek olan bir tartışma olarak tasarlandığını bilirdiniz. Program önümüzdeki hafta CHP'li isimlerle devamı yapılacak...

Süheyl Batum: Eğer AKP'yi de 5 tane CHP'liyle konuşursanız, Oğuz Haksever böyle bir program yaparsa o zaman eşit bir yayın yapmış olursunuz.

Mirgün Cabas: O dediğinizi de yapıyoruz. Taraflara söz hakkı ve eşit süre olmasa bile eşit cevap hakkı vermek gibi ilkelerimiz var. NTV'de bütün tartışma programlarında bir görüşün karşısında karşıt bir görüş olması gibi bir kural da var.

Süheyl Batum: İnşallah bundan sonra yayın politikanızda yetkili kişiler gerekeni yapacaktır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com