Nuçe ve Roj TV'ye yayın yasağı!

Nuçe ve Roj TV'ye yayın yasağı!
Danimarka, PKK'nın yayın kuruluşu olan kanalları kapatarak aynı zamanda yüksek miktarda para cezası kesti.

Danimarka Mahkemesi, PKK'nın yayın kuruluşları olan Mezopotamya Brodcasting'e bağlı MMC, NUCE TV, ROJ TV’nin yayın lisansları iptal etti. Şirketler yaklaşık 2 milyon euroya denk gelen 5 milyon Danimarka Kronu para cezasına çarptırdı.

DANİMARKA BASIN TARİHİNDE BİR İLK

Mahkeme aynı zamanda kararı ile Danimarka basın tarihinde bir ilke imza attı. Ülke tarihinde ilk kez bir basın kuruluşu için bu kadar yüksek bir para cezası verilmiş oluyor.

2 HAFTALIK İTİRAZ SÜRESİ

Karara şirketlerin itiraz hakkı bulunuyor. Ancak itiraz edebilmek için de 5 milyon Kron para cezasını ödemesi ya da bir teminatta bulunması gerekiyor. Aksi takdirde 2 hafta içerisinde kapanacaklar.
Şok haber! 25.000 TL kredi, 750 TL taksitle! Hemen başvur!
Vodafone İş Ortağım, M2M teknolojisi ile %20’ ye varan yakıt tasarrufu sağlanıyor.

"MAHKEME SAVCILIĞIN KARARINI ONAYLADI"

Bu arada şirketin yetkililerinden Amed Dicle, itiraz konusunda neler yapılacağını avukatların netleştireceklerini belirterek, "İki hafta içerisinde itiraz edilmezse televizyonlarımızın yayınları duracak. Savcılık, şirketlerin tamamen kapatılması yönünde görüş bildirdi. Mahkeme ise verdiği bu kadar yüksek para cezası ile aslında savcılığın kararını onaylamış bulunuyor" dedi.

Ahmet Dicle, söz konusu kararın 2012'de verilen karardan daha ağır olduğunu da vurgulayarak, "Bir süredir Mezopotamya Brodcasting'in hesapları dondurulmuştu, farklı engellemeler de vardı. Şu anda yayın lisansımız iptal edildi. İki hafta içerisinde itiraz edilmesi ve aynı zamanda para cezasının ödenmesi gerekiyor" diye konuştu. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com