Nüfustan vatandaşa uyarı

Nüfustan vatandaşa uyarı
Kütahya Simav Nüfus Müdürlüğü, nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası olmayan vatandaşları uyardı.

Kütahya Simav Nüfus Müdürlüğü, nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası olmayan vatandaşları uyardı.
Muhtarların istişare toplantısında açıklamalarda bulunan Sima Nüfus Müdürü Lokman Karagöz, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimler nedeniyle, T.C. kimlik numarası olmayan vatandaşların nüfus müdürlüğüne başvurarak nüfus cüzdanlarını yenilemesi gerektiğini bildirildi.
Nüfus Müdürlüğü'nün 12.06.2011 tarihine kadar hafta sonu tatillerinde de hizmet vereceğini dile getiren Lokman karagöz şunları kaydetti:
“Nüfus Cüzdanında T.C.Kimlik Numarası olmayan vatandaşların Nüfus Cüzdanı ile birlikte ikinci bir kimlik (Sürücü belgesi, Pasaport, Evlenme cüzdanı, Resmi Kurum Kimliği) ile birlikte; ikinci kimliği veya nüfus cüzdanı yok ise ikamet ettiği yer Muhtarlığından alacağı Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi ve son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf ile Nüfus Cüzdanını yenilemek üzere Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğü 12.06.2011 tarihine kadar hafta sonları tatillerinde mesai yapacaktır.”

MUHTARLARA NİKAH KIYMA UYARISI
Muhtarların en az 18 yaşına girmiş kişilere nikah kıyabileceğini, 17 yaşını dolduranlara anne ve babalarının rızasıyla nikah akdi yapabileceğini anımsatan Simav Nüfus Müdürü Lokman Karagöz “16 yaşını dolduranlar ancak mahkeme kararıyla evlenebilirler. 16 yaşının altındakiler için asla nikah kıyamazsınız. Nikah işlemleri öncesinde mutlaka taraflardan sağlık raporunu isteyin ve gerekli evrakları eksiksiz doldurarak müdürlüğümüze teslim edin” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com