Numan Kurtulmuş'a Saldırı!

Numan Kurtulmuş'a Saldırı!
Saadet Partisi İstanbul İl teştilatının WOW Otel'de verdiği iftar öncesi salon dışında ve içiride gerginlik yaşanıyor.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı iftar yemeğinde Numan Kurtulmuş'u protesto eden bir grup, iftarın düzenlendiği salonu bastı. Hoca'ya sadakatşerefimizdir sloganını atarak, Numan Kurtulmuş'a saldırmak isteyen grup kendilerini enllemek isteyenlere tekme ve tokatlarla karşılık verdi.

BÜYÜKELÇİ'YE TUZLUK

Kuran'ı kerim okunurken de eylemlerine devam eden grup Pakistan'ın Türkiye Büyükelçisi konuşma yapmak için kürsüye çıktığı zaman da masalardaki tuzlukları fırlattı.

Sürekli Erbakan lehine ve Numan Kurtulmuş aleyhine slogan atan grup, salondaki gazetecilere de saldırdı. Gazetecilerin büyük bitr kısmı salonu terk ederek yaşananları protesto etti. Saldırganlar Numan Kurtulmuş'a doğru yönelince, Kurtulmuş iftar programını yarıda bırakarak salonu terk etti.

ASİLTÜRK'ÜN ADAMLARI İDDİASI

Öte yandan, arbedenin ardından, salonu basana saldırganları Erbakan'ın yakın ismi olan ve olağanüstü kongre çalışmalarını yürüten Oğuzhan Asiltürk'ün yönlendirdiği iddia edildi. 

KURTULMUŞ'A KIRMIZI KART

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programından, protestocu bir grubun yol açtığı olaylar nedeniyle ayrıldı. İftarın düzenleneceği WOW Otelin girişinde toplanan protestocu grup, ''İstifa'' yazılı pankartlar açarak, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan lehinde sloganlar attı. Düdük çalan gruptakiler, ellerindeki kırmızı kartları da havaya kaldırdı.

ERBAKAN BASKISI

Gruptakiler ayrıca, otele giriş yapan araçlara, Necmettin Erbakan'ın Ankara'daki il başkanları iftarında yaptığı konuşmanın bir bölümünü içeren metni dağıttı. Otele gelen Numan Kurtulmuş'un içeriye girişi sırasında protestocu grup ile protestoya tepki gösteren partililer arasında tartışma çıktı.

KURAN OKUNMASI YARIM KALDI

Protestocu grubun, iftar yemeğinin verildiği salonda Kur'an-ı Kerim okunduğu sırada karşı grupla tartışmasını sürdürmesi üzerine arbede yaşandı.

GAZETECİLERİ DÖVDÜLER

Olayı görüntülemek isteyen basın mensupları iki grubun arasında kalarak darp edildi. Polisin de müdahalesiyle protestocu grup dışarıya çıkarıldı. Yaşananların ardından darp edilen gazeteciler, olaya tepki göstererek salonu terk etti.

İZLEMEME PROTESTOSU

Bunun üzerine Genel Başkan Kurtulmuş, içeride kalan basın mensuplarının yanına geldi. Gazetecilerinden özür dileyen Kurtulmuş, dışarıya çıkan basın mensuplarının tekrar salona dönmesini istedi. Partililerin ikna çabalarına rağmen dışarıdaki gazeteciler, toplu olarak programı izlememe kararı aldı.

KURTULMUŞ'A SALDIRI GİRİŞİMİ

İftar yemeği sırasında da salonda sloganlar atarak protestoyu sürdüren grup, içerideki masa ve sandalyeleri devirdi. Grubun kendisine doğru yönelmesi üzerine Numan Kurtulmuş, iftar yemeğinin verildiği salondan ayrıldı.

SALDIRGANLAR GENÇLİK KOLLARI ÜYESİ

Polis olayı yatıştırmaya çalışırken, protestocu grup ise sloganlar eşliğinde eylemini sürdürüyor. Öte yandan, protestoyu gerçekleştiren gruptakiler Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyesi olduklarını söylediler.

İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Akyüzlü ise böyle bir tepkiyi tasvip etmenin mümkün olmadığını belirterek, ''Kimse bunu teşkilat adına lanse edemez'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com