Nur cemaatine büyük operasyon!

Nur cemaatine büyük operasyon!
Nur cemaatine bir operasyon daha düzenledi. Bu, son iki ay içinde gerçekleşen üçüncü Nurcu operasyonu.

Rusya hükümetinin resmi yayın organı Rossiyskaya gazetede yer alan habere göre Rus istihbarat servisi FSB elemanları St. Petersburg şehrinde bir hücre evine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına aldı.

2 Mart’ta gerçekleştirildiği belirtilen operasyonla ilgili gazeteye açıklama yapan FSB St.Petersburg Sözcüsü Dmirtiy Koçetkov, “Baskın örgüt üyesi 10 kişinin bir evde toplandıkları sırada gerçekleştirildi. Eş zamanlı olarak burada bulunan kişilerin yaşadıkları evlerde de aramalar yaptık. Operasyon neticesinde adını şu açıklamayacağımız St. Petersburg hücre evinin liderini ele geçirdik. Ayrıca operasyon sırasında Rusya mahkemesi tarafından radikal ve bölücü literatür ilan edilmiş Rusça ve Türkçe dilinde yazılı Said-i Nursi kitapları bulundu. Dini tarikatın Rusya’daki faaliyetleriyle ilgili çok yönlü soruşturma devam ettiği için başka ayrıntı veremeyeceğim. Sadece tutuklanan kişilerin Azerbaycan ve Türkmenistan vatandaşları olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

Rusya istihbaratının Nur Cemaati’ne karşı 2013 başından bu yana daha önce benzeri görülmedik bir av başlattığı artık şüphe götürmüyor. Şubat ayında yine St. Petersburg şehrinde Said-i Nursi kitapları benzer bir operasyonla ele geçirilmişti. Hemen ardından Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nde Nurculara karşı bir başka operasyon gerçekleştirilmişti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com