Nuray Mert Ali Bulaç'a Nasıl Çaktı?

Nuray Mert Ali Bulaç'a Nasıl Çaktı?
Ali Bulaç'ın başörtülü milletvekili adayı projesi ile iligli sözleri medyanın çeşitli köşelerinde eleştirilmeye devam ediliyor.

Zaman yazarı Ali Bulaç ile tesettürlü kadın yazarlar arasında yaşanan polemik medyanın farklı köşelerinde de yankısını buluyor. Milliyet yazarı Nuray Mert, bugün köşesinde

Meclise başörtülü kadınlar da girsin denilerek başlatılan kampanya ile ilgili olarak şunları yazdı:

BU KADINLAR MUHAFAZAKAR ERKEKLERE DE DİRENDİ

"Bu kadınların geldikleri yer belli, yazar çizer oldularsa, sadece başörtüsü düşmanlarının değil, Ali Bulaç gibi muhafazakâr erkeklerin dirençleri ile bıkıp usanmadan mücadele ederek oldular. Başörtülü eş olarak, jip sürmekle yetinip susup oturmaya gönül indirmedikleri için oldular. Şimdi, susup oturma karşılığı kocalarının edindiği iktidar nimetleriyle oyalanmayı reddettikleri için topa tutuluyorlar.

BENİM GİBİ ONLARI DESTEKLEYENLER DE CASUS

Bu çirkin tabloda, benim gibi onları destekleyenler de, onlar tarafından bile dışlanmaya, bir şekilde dışlamadıkları da Ali Bulaç gibiler tarafından 'beyaz casus' olarak damgalanmaya maruz kalıyor.

Nuray Mert 2007 yılında KA-DER'in bıyıklı kadın milletvekili adayları kampanyası üzerine bir grup kadın gazeteci ile birlikte türbanlı milletvekili adayı talebine destek vermiş ve Nazlı Ilıcak, Pınar Selek gibi ismlerle beraber başörtülü fotoğraf çektirmişti.

ALİ BULAÇ'IN İHTİYATLI YORUMLARINI HEP HATIRLIYORUM

(...) Diğer taraftan, Ali Bulaç'ın, 'başörtülü aday' kampanyası karşısında bunca paniğe kapılmasını ve 'aşırı ihtiyatlı' tavrını anlamak zor değil. O hep böyleydi. 28 Şubat sonrasında, Kanal 7'de, kuzu kuzu 'İslamcılığın evrimi'nden dem vurmasını da, 27 Nisan muhtıra teşebbüsünden sonra, aynı gece geç saatlerde, kendisine bağlanan TV kanallarında yaptığı ihtiyatlı yorumları da gayet iyi hatırlıyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com