Nurgül Benden İyisini Bulur!

Nurgül Benden İyisini Bulur!
Cem Özer, Nurgül Yeşilçay'la boşanmasını, ayrıldıkları gece evine gidip nasıl ağladığını anlattı.

Cem Özer'le Nurgül Yeşilçay'dan boşandıktan sonra taşındığı yeni evinde buluştuk. Aslında burası çiftin birlikte oturdukları eve çok yakın, birlikteyken home office olarak kullandıkları bir mekânmış. Boşanma sonrası Cem Özer'in evi olmuş. Özer, büyük bir içtenlikle 6 yıllık evliliğini, oğlu Osman Nejat'ın annesi olan Nurgül Yeşilçay'la ayrılık sürecini anlattı. Ben de artık bekâr bir erkek olan Özer'i ev işlerinden sınava tabi tuttum.

*** İlk talk show programını siz yaptınız. Beğeniyor musunuz şimdi yapılan talk show'ları?
Beğeniyorum ama onlar ne Laf Lafı Açıyor'la, ne de kendi aralarında mukayese
edilemez.

*** Kıskanmıyor musunuz onları? Ben olsam kıskanırdım.
Neden kıskanayım? Onların varoluşuna da katkım olduğu için “İyi bir şey yapmışız” diye düşünüyorum. Okan'ın da, Beyaz'ın da ayrı yeri var tabii...

*** Fikrinizi alırlar mı program konusunda?
Öyle danışma gibi bir durum olmaz. Asıl üzüldüğüm şey onların arkasından kimsenin gelmemesi.

*** Kaç sene yaptınız bu işi?
“Yaz kış” demeden 12 sene.

*** Siz aynı zamanda çok iyi bir oyuncusunuz, bir dönem çok para kazandınız diye tahmin ediyorum, doğru mu?
O zaman haftada 12 bin 500 dolar kazanıyordum. Şimdi dünkü çocuk, bir diziden o parayı alıyor. Ben bir de işime ve ekibime para harcıyordum. Bana 5000-6000 dolar kalıyordu.

*** Cem Özer'in hep para sorunundan söz edilir. Doğruluk payı var mı?
Bizim gibilerin borçlu olması birilerinin işine geliyor, oradan haber çıkıyor. Kimse alacaklarımdan bahsetmiyor ama. Alacaklarım, borçlarımın 12 katı... Çok ünlü yapımcı ve yönetmenlerden alacağım var.

*** Neden camiada sevilmeyen insan olarak tanınıyorsunuz?
Beni tanıyıp da sevmeyen yoktur. Hiçbir zaman kendimi ifade edeyim çabası içinde olmadım. Kendimi güçlü hissettiğim için yalakalık yapmıyorum, bu da beni özgür kılıyor. Kimseye yaltaklanarak bir yere gelmedim. Boyun borcum olmasın istedim, zaten pahalı zevklerim yoktur!

*** Bir dönem sosyetenin tanınmış simalarından Esin Maraşlıoğlu ile evliydiniz, o zaman da hayatınızda pahalı zevklere yer yok muydu?
Lüks tüketim, kişilik zafiyetidir. Ben onu çabuk atlattım. Parayı bulana kadar bir gelişim sürecinden geçtim sonuçta. Her şeyimi alabilirler ama beynimi, bilgimi, yeteneğimi alamazlar. Söz geçiremeyeceklerini, yönetemeyeceklerini düşündükleri için sevmezler beni. Deli, dolu bir herifim. Terazi burcuyum. Gel gitlerim zihinseldir. O yüzden yarı asosyal sayılırım. Şizofren tanısı konacak kadar çok insan var içimde. Zaten oyunculuk profesyonel şizofrenidir.

AYRILDIKLARI GECEYİ NASIL GEÇİRDİ?
*** İlk ayrıldığınız gün ne hissettiniz?
Çok karışık duygular bunlar. Bir yandan öfke, bir yandan hüzün, bir yandan tuhaf bir rahatlama, bir yandan şimdi ne olacak sorusu.

*** Ağladınız mı?
Her şeyi zihin ve duygular üretiyor. “Vay be ne kadar duygusal bir insanmışım” diyorsun. Ağladım, mahvoldum. Geldim evime, açtım Kibariye, Müslüm Gürses albümlerini, ağladım, zırladım, tükettim gitti... Çünkü neden biliyor musun? Bazen vazgeçmek sahip çıkmaktır. Vazgeçmek zorunda kalabilirsin. Varlığınla mutlu ettiğin bir insan, bir süre sonra varlığından rahatsız oluyorsa, orada kalkıp gideceksin. İç içe giriyorsun, özgürlük alanları kısıtlanıyor insanların.

*** Tekrar evlenir misiniz?
Hayır.

*** Neden?
Bana, “Nurgül Hanım'la yaptığınız evlilik kaçıncı” diye sorduklarında “Sonuncu” derdim. Çünkü dörtten sonrası şımarıklığa girer. Klasik evliliği beceremiyorum. Hep mi kadınlar hatalı? Hayır. Demek ki bu pantolon bana dar geliyor.

*** Mal paylaşımını nasıl yaptınız?
Bir paylaşım falan yapmadık. Kimse kimseden bir şey talep etmedi.

EV İŞLERİNİ O MU YAPARDI?
*** Terazi burcu ev işlerine de düşkündür. Ev işlerini siz mi yapardınız?
Hepsini değil ama yemeği ben yapardım. Benim olduğum yerde yemek, benim tarafımdan yapılır. Kendim için yapmak zevksiz.

*** Ben de “Eskiden” diye sormuştum zaten.
Tabii tabii. Hâlâ yapıp gönderiyorum zaten. Pilavım çok fenadır. Unkapanı'ndaki pilavcıyı bile geçer. Arada özlerler diye Nurgül'le Osman Nejat'a pilav yapıp gönderiyorum.

*** Ayrıldınız ama sonuçta?
Ayrıldık ama bir araya geliyoruz yine. Örneğin geçen akşam çıktık, beraber yemek yedik.

*** Çocuk için bir araya geldiğinizde neler hissediyorsunuz?
Bendeki duygu arkadaşlık. Nurgül'de normalleşti. İkimiz de daha rahat hissediyoruz artık.

*** “İlaçlarını bile ben veriyordum” demişsiniz, özler mi sizi?
Bunlar çok da hayati meseleler değil sonuçta. Ama aynı suda iki kere yıkanılmaz. Olayın bir de şu boyutu var ki; bir Allah'ın kulu gelip bana Nurgül'le ilgili kötü bir şey söyleyemez, söyletmem!

*** Yeşilçay'ın oyunculuğu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Nurgül, çok çok çok iyi bir oyuncu! Bütün ülke takdir ediyor. İyi bir proje ve Nurgül bir araya geldiğinde, inanılmaz şeyler olur.

KADINLAR BENİ OTOMOBİLLE KOVALARDI
*** İki sanatçı beraber, iki yüksek ego karşı karşıya... Karşı tarafı bu kadar yüceltmek nasıl bir şey?
Orada X kromozomlarım devreye giriyor. Benim yaptığım şey kadın refleksi. Hani “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” derler ya öyle bir durum benimki. İster istemez yapıyorum bunu ve mutlu oluyorum.

*** Nurgül Hanım evliliğiniz sırasında daha çok çalıştı. Kızdığınız ya da kıskandığınız oldu mu hiç?
Kesinlikle hayır. Ben bu ülkede Cem Özer olmuşum. Beni hiç seyretmemiş 9 yaşındaki çocuk bile ismimi biliyor. Gittiğim her yerde sevgi ile olmasa da saygı ile karşılanıyorum. Şöhret olarak Nurgül'den daha az ilgi görseydim, o zaman kıskanırdım. Benim bu ülkede yaşadığım popülariteyi şu ana kadar kimse yaşamadı. Evet bu popülarite bitti belki ama ben öyle bir zirvedeydim ki, kendim bile şaşırırdım. Salonun dolmasını bıraktım, üniversite söyleşilerimde dersler dururdu, Ankara sokaklarında kadınlar otomobille kovalardı beni. Bütün bunları yaşamışım, bitirmişim. Neyi kıskanayım? Tam tersine sevdiğin insanı yücelterek, mutlu olursun.

*** Yardımcı mı oldunuz?
Olmaz olur muyum, her zaman.

*** Bu evlilikte siz ona ne kattınız o size ne kattı?
Buna Bülent Ortaçgil'in bir şarkısıyla cevap vereyim: “Bir verdiysem iki almışımdır.”

*** Hâlâ buluşuyorsunuz değil mi?
Tabii ki canım. O benim eski karım değil sonuçta, çocuğumun annesi. Eski sevgiliyle eski eşle görüşmem. Ama çocuk yapmaya karar vermişsek, birbirimize değer vermişizdir.

*** Son dakikaya gelinir, genellikle araya sanatçı dostlar girer. Sizde böyle olmadı mı?
Hayır olmadı. Verdiğiniz kararın arkasında durup hemen uygulamaya geçerseniz, bunu bir şov malzemesi haline getirmezseniz, araya giren de olmaz.

*** Ama sürekli boşanacaklar haberleri çıkıyordu...
Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyorlar. Sabah uyanıyorsunuz, ayrılıyorlar haberleri ile karşılaşıyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi?

ÇAPKINLIK YÜZÜNDEN Mİ?
*** Nurgül Yeşilçay'la evliliğinizi son noktaya getiren şey neydi?
Valla bu işi 4 kere yaptım, bilemiyorum.

*** Çapkınlıkla ilgili olabilir mi?
Yok, ben çapkın bir herif değilim.

*** Bir tane daha Cem Özer var o zaman...
Olabilir (gülüşmeler)... Zaten benim ilişki kurmam da zordur. Hemen samimi olamam. Bir de bekâr olduğum dönem var tabii, o zaman rahip hayatı yaşamıyordum. Hiç o zamanlar kiminle, nerede olduğumu duydun mu? Duyamazsın. Birlikte olduğum kadınların pek çoğu da tanınmış isimlerdi üstelik. Kaçamak yapmıyor muyum? Evet ama gördüğünüz kişi değildir. Eğer beni biriyle görüyorsan, o kaçamak değildir. Eğer gönül rahatlığıyla çıkıyorsam orada çapkınlık yoktur.

*** Evlilik süresince çok durgundunuz.
Birlikteysem ışıklarımı kapatıyorum. Daha doğrusu birlikte olduğum kişiye çeviriyorum. Zihnimi, düşünce sistemimi her şeyi...

EN ÇOK NEYİ ÖZLÜYOR?
*** En çok neyi özlüyorsunuz?
Sohbet etmeyi...

*** Nelerden konuşurdunuz?
Her şeyden. Nurgül'ün insanlığı mükemmeldir! Çok iyi bir arkadaştır, kalbi çok temizdir. Küçük hesaplar peşinde koşmaz.

*** Nurgül Hanım'ı başkasıyla görseniz ne hissedersiniz?
Nurgül'ü hak edecek biri olmasını isterim öncelikle.

*** Arayıp sorar mısınız?
Sorarım tabii ama çocuğumun annesi sıfatıyla. Birlikte olduğu kişinin çocuğuma karşı davranışı, müdahale noktama girer. Nurgül'e davranışları da çocuğumu etkileyecek noktaya gelirse orada da müdahale ederim. Ama sonuçta Nurgül'ün hayatında da birileri olacaktır. Benden daha iyisini bulacağına eminim.

*** Kadının ekonomik özgürlüğü evlilikleri bitiriyor mu?
Bunlar benim daha önce sarf etiğim cümleler. Cevabım: Tabii ki hayır. Bu, dünyada ve Türkiye'deki boşanmaların artması ile ilgili yaptığım bir yorumdu. Ama kendi evliliğim üzerine bir yorumummuş gibi aksettirildi. Dünyada her şey değişirken, evliliğin de ilk günkü gibi kalması beklenemez.

 

Helin Avşar- HT Pazar

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com