Nuri Alço'nun Orda İşi Ne?

Nuri Alço'nun Orda İşi Ne?
Ünlü sinema eleştirmeni Atilla Dorsay'ın sözleri ortalığı karıştıracak: “Yıllardır Antalya'ya bir dizide bile oynamayan, sinemaya hiçbir katkısı olmayan yaşlı ünlüler çağrılıyor..

 ANTALYA Altın Portakal Film Festivali, bu kez ünlü sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ın sözleriyle çok konuşulacak. Kanaltürk’teki “2. Sayfa” programına katılan Dorsay, bazı eski ünlü sanatçıların Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni tatil yeri gibi görüp otelde bedava kalmak için geldiklerini öne sürdü. İşte Dorsay’ın polemik yaratacak sözleri: “Bütün Yeşilçam’ı karşıma alarak söylüyorum, Antalya’ya sinemaya hiçbir katkısı olmayan, hatta dizilerde bile oynamayan eski Yeşilçam şöhretleri çağrılıyor. Filmleri 30 sene geride kalmış adamlar çağırılıyor ve bunlar aileleriyle beraber bütün bir hafta ağırlanıyor.
Antalya bir tasarrufa gitmek istiyorsa eski Yeşilçam yıldızlarından vazgeçmesi gerekiyor. Oraya filmi olan, ödül için gelenler katılsın. Sanatçılar kortej için çağrılıyor, tamam 3-4 gün kalsınlar ama bütün 1 hafta değil! Bu arkadaşları çok seviyoruz ama artık sanata bir katkıları yok. Dizilerde de oynamıyorlar bunlar. Selda Alkor yıllardır film yapmıyor ama dizilerde oynuyor ve dimdik ayakta bir kadın. 30 sene önce jönmüş de, film çekiyormuş. Mesela Coşkun’u (Tecavüzcü Coşkun) anlıyorum. Antalyalı orada yaşıyor oranın bir simgesi. Nuri Alço’nun Antalyalı olmak gibi bir durumu yok ama her festivalde hazır ve nazır! Tamam gelsin ona da bir şey demiyorum ama bir daraltma yapılacaksa iş üretenden değil, iş üretmeyenden başlamak lazım. Batıda şöyle yapılıyor; bu tür sanatçılar onore edilmek için 2-3 gün çağrılıyor, ondan sonra yollanıyor. Bu arkadaşlar çağrıldıkları zaman eşleriyle beraber bir hafta ağırlanıyor. Bir de bizim toplumda aşırı olarak eski filmlere sevgi var, dünyada bunun örneği yok. Ben Fransa’da Catherine Deneuve’un bulunduğu toplantıya katıldım. Fransa’nın en büyük yıldızlarından ama ne öyle bir ilgi var, ne etrafı sarılıyor. Bizde ise neredeyse boğazlayacaklar, o derece yani..”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com