O annenin cezası belli oldu

O annenin cezası belli oldu
Bebeğini bırakıp 9 gün tatile giden kadına müebbet hapis istendi

Kocaeli'nde yaşadığı evinde bebeğini tek başına bırakıp 9 gün tatile giderek ölümüne sebep olan öğretmen Seçil M.D. için müebbet istendi.

Zanlı anne 'altsoyuna karşı ihmali davranışla kasten adam öldürme' suçundan dolayı TCK 83. maddesi kapsamında tutuklandı. Bu maddeye göre anne 10 yıldan müebbete kadar cezayla yargılanacak. Kocaeli'nin Gölcük İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yaman tarafılan yürütülen davada savcı kararıyla bugünden itibaren gizlilik kararı alındı.

Başsavcı anne hakkında basında çıkan haberler sonucu bugün yazılı bir açıklama yaptı. Yaman, 'Cani anne, Gölcük'te dehşet...' başlıklı haberler nedeniyle toplumun doğru bilgilendirilmesi, medyanın bilgi alma hakkı ve toplumu bilgilendirme göreviyle soruşturmanın gizliliği, masumiyet karinesi ve kişilik haklarının korunması arasında bir dengenin sağlanmasının gerekmesi nedeniyle basın açıklamasına ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Detaylı bir açıklama yapan Başsavcı şu ifadelere yer verdi; 

"Gölcük Emniyet Müdürlüğü tarafından 20.10.2013 tarihinde Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne 2 aylık bir bebeğin ölü getirildiğinin bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldı. Öncelikle bebek üzerinde yapılan ölü muayenesinde bebeğin açlık ve susuzluktan kaynaklı sıvı kaybı nedeniyle öldüğü kanaati oluşmuş, fakat kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Kocaeli Adli Tıp Kurumu'na gönderilmiştir. Bebek üzerinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan adli muayene, olay mahallinde yapılan keşif ve şüpheli annenin ifadeleri doğrultusunda ilk aşamada 'altsoyuna karşı ihmali davranışla kasten öldürme' suçundan dolayı TCK 83. maddesi gereğince tutuklanması istemiyle Gölcük nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilmiş ve şüpheli 20.10.2013 günü mahkemece tutuklanmıştır. Bebeğin kesin ölüm sebebi halen belli olmayıp bu konuda adli tıp raporu beklenmektedir. Bebeğin 27.08.2013 tarihinde Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde doğduğu ve henüz nüfusa kaydedilmediği, nesebi üzerinde yapılan araştırmada da halen biyolojik babası tespit edilememiştir. Ayrıca şüpheli annenin dışında şeriklerinin olup olmadığı hususunda da çok yönlü olarak soruşturma devam etmektedir. Bu yönde de dosya için 23.10.2013 tarihinde gizlilik kararı alınmıştır. Soruşturma ile ilgili olarak gizlilik kararı nedeniyle bu aşamada detaylı bilgilendirme yapılması yasal olarak mümkün değildir."  
 

BEBEĞİN CENAZESİNİ KİMSE ALMADI!

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi morgunda olan bebeğin şimdiye kadar kimse tarafından teslim alınmadığı öğrenildi. Defin için gerekli işlemlerin hastane tarafından yapıldığı ancak bebeği almaya henüz kimsenin gelmediği belirtildi. Bebeği zanlı anne yada onun anne ve babası alabileceği gibi annenin cenazeye katılmasına ve defin için yer göstermesine de izin verileceği aktarıldı. Yönetmeliğe göre bebeğin cenazesi 15 gün içinde alınmazsa Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com