O artık 'Special Necdet'

O artık 'Special Necdet'
Kardak kahramanı Kıdemli Albay Ali Türkşen, Balyoz kararlarına isyan etti

Türkiye - Yunanistan arasındaki Kardak krizinde kayalıklara Türk bayrağını diken ancak şimdi Balyoz'dan 16 yıl hapse mahkum edilen Kıdemli Albay Ali Türkşen kararlara isyan etti. Necdet Özel'in sözleri bizi çok yaraladı diyen Türkşen, Sözcü Gazetesine konuştu.

Hasdal Askeri Cezaevi'nde kalan Türkşen, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'in son yaptığı açıklamanın tüm tutuklu askerleri yaraladığını söyledi. Türkşen; "Beni, bizi en çok Necdet Özel’in açıklaması yaraladı. Special Necdet diyoruz artık ona… Hasdal Deniz Kuvvetleri Cezaevi’nde o böyle tanınıyor… Karardan dolayı çok üzgün olduğunu dile getirdi. Ağlıyormuş… Hatta ailecek ağlıyorlarmış değil mi? Ağlamasınlar… Komutanlar ağlamaz. Ağlayan adamdan da komutan olmaz… Ağlıyormuş, biz hepimiz dimdik duruyoruz… Kimse bizim için ağlamasın… Eğer çok gözyaşlarınızı akıtıp yüreğinizi paralayacaksanız laik Türkiye’nin her gün biraz daha kararan geleceğine ağlayın…" dedi.

TSK'DA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Verdiği röportajda TSK'da yeni bir dönem başladığını ifade eden Ali Türkşen; "Special Necdet’in bu açıklamasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nde subay ve komutan dönemi bitti… Artık ilgili ve bilgili kamu görevlisi dönemi başladı… Subay ve komutanlar cezaevlerini doldururken, ilgili, bilgili, üniformalı kamu görevlileri siyasi parti sloganlarıyla açıklama yapıyor. Biz bu kadar mı değersizdik… Bir Türk subayının ODTÜ ormanındaki bir ağaç kadar bile değeri yokmuş… Orada bir ağacın arkasında onlarca ODTÜ’lü durdu… Bizim arkamızda yine biz vardık…" diyerek hem kızgınlığını hem de sitemini dile getiriyor.

DENİZCİLER İSTİFA ETMESİN

Son günlerde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda yaşanan istifalar hakkında da konuşan Türkşen; "İstifalar oluyor arka arkaya… Kararları kınıyorlar… Sağolsunlar… Destek vermeye çalışıyorlar ama istifalar ömür kısaltıyor… Dışarıda bizim gibi düşünenler o kadar az kaldı ki, onlar da istifa edip elleriyle Deniz Kuvvetleri’ni AKP’ye teslim ediyorlar… Etmesinler…" diyerek görevli askerlere sesleniyor.

Ali Türkşen Balyoz kararlarından sonra Hasdal Cezaevine neden Deniz Kuvvetleri Cezaevi dediklerini de şöyle anlatıyor; "Çarşamba akşamı kimse gönül koymasın diye el salladık buradan dışarıya çıkan otobüslerin ardından… Gülerek uğurladık arkadaşlarımızı özgürlüğe… Sonra sağıma baktım denizci… Soluma baktım denizci… Sonra bir hesap yaptık zaten ordunun içinde yüzde 9 oranında personel mevcuduna sahip olan Deniz Kuvvetleri 134 personeli ile darbe senaryosunda başrol oynamış… İnanılır gibi değil, bu ceza alanların yüzde 57’sine denk geliyor… Bunun neden böyle olduğunu da anlatacağım sana… Türk Deniz Kuvvetleri içinde AKP ve cemaat eksenli yapılanma bir türlü istenen seviyeye gelmemişti… Ama şimdi kendi istedikleri kadrolaşmayı 5-10 yıl içinde tamamlarlar… O yüzden de kalanlar istifa etmesin diyoruz…"  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com