O askerler gözaltına laındı

O askerler gözaltına laındı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazayla ilgili ortaya çıkan yeni iddiaların ardından polis Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne baskın yaptı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazada helikopterin parçalarının söküldüğünün anlaşılmasının ardından polis harekete geçti.

5 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda aralarında subaylarında olduğu 10'un üzerinde kişi gözaltına alındı.

Kazanın ardından ortaya atılan iddialar arasında helikopterin rotasında bazı uçakların görüldüğü de vardı. Yine aynı iddialar arasında bu uçakların radar kayıtlarının silindiği de yer alıyordu.

Yazıcıoğlu kazasında onun da adı geçti

Enkazda kaybolan laptop ve çantası Adatepe Barajı'nda güvenlik görevlisi olan Abdullah Göllü'nün elinde mi? İşte bu kritik sorunun yanıtı ve soruşturmadaki diğer bağlantılar...

Bu iddiaların ardından savcılığın talebi üzerine Genelkurmay Başkanlığı radar kayıtlarını göndermişti. Bu sabah da polis, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne sürpriz bir ziyarette bulunarak kurumdaki kayıtları incelemeye aldı.

5 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili 5 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Malatya Cumhuriyet Savcılığı'nın dün yapılan toplantıda çıkartılan arama kararı sonrası Malatya ile birlikte İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir'de sabah erken saatlerde operasyon başlatıldı.

Operasyonlar kapsamında gözaltıların da olacağı belirtiliyor.

SAVCILIĞA BİLDİRİLDİ

İncelemeyi açıklayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım helikopterin parçalarının söküldüğünü kaza kırım ekibinin raporla savcılığa bildirdiğini dile getirdi.

Parçaların askerler tarafından söküldüğünü ilk olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gündeme getirmişti. Gül, kendisine gönderilen bir ihbardan bahsetmiş ve bu ihbarla gelen video kaydında, tornavida ile bazı askerlerin helikopterin parçalarını söktüğünü söylemişti.

PİLOT BİNBAŞI'NIN EVİNDE ARAMA

Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcılığın talebi ve Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesince bazı adreslerde arama yapılmasına yönelik alınan karar doğrultusunda Antalya'nın Fener Mahallesi'nde pilot binbaşı M.Ç'ye ait evde arama yapıldı. TSK'dan istifa ettiği öğrenilen M.Ç'nin evde bulunmadığı tespit edildi. Eşi tarafından başka bir ilde olduğu belirtilen M.Ç'nin aranmasına söz konusu ilde devam edileceği bildirildi. M.Ç'nin bulunduğu kentle ilgili açıklama yapılmadığı kaydedildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin evde suç unsuruna rastlamadığı ve evraka el koymadığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com