O bayrak geri dikildi!

O bayrak geri dikildi!
Adana’nın simge meydanındaki Türk bayrağı Adana Büyükşehir Başkan vekili Zihni Aldırmaz’ın talimatıyla indirilmişti.
Sosyal medyada kampanya başlatan duyarlı Adana halkının baskıları sonuç verdi ve bugün o bayrak yeniden yerine dikildi. Adanalılar, bayrağın yeniden dikilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz Türkiye Cumhuriyeti yazılarının devlet kurumlarından kaldırılmasından esinlenip Türk Bayrağını indirerek yerine Büyükşehir Belediyesi logosu yerleştirmişti.
 
Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Aldırmaz, “Uğur Mumcu Meydanı’ndaki kavşakta bulunan 2 bin 700 saksıdan oluşan kulemiz yıllardır Adana’nın görsel güzelliğine hizmet etmektedir. Söz konusu kulenin tepesinde ise günün, haftanın ya da ayın önemine binaen figürler yerleştirilmektedir. Bu uzun süredir yapılan rutin bir uygulamadır. Zira halihazırda çiçeklerden oluşan ağaç kulemizde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi logosu 23 Nisan’da zaten Türk Bayrağı ile değişecekti.” açıklaması yapmıştı.
 
Yaşanan bu olayların ardından bu duruma sessiz kalmayan Adanalılar, önce sosyal medyada göstermeye başladıkları tepkilere bugün de belediyeyi telefon yağmuruna tutarak devam ettiler.
 
Haklı baskıların sonrasında o logo oradan indirilerek yeniden Türk Bayrağı dikildi.(MUK) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com