O bebek annesinin yanına defnedildi!

O bebek annesinin yanına defnedildi!
Terörle doğar doğmaz tanışan şanssız bebek,önceki gün vefat eden annesinin yanına gömüldü.

Henüz dünyaya gözünü açmadan terör örgütünün kurşunlarına hedef olan 8 aylık bebek, önceki gün toprağa verilen annesi ve 6 yaşındaki ablasının yanına defnedildi. Cenazede gözyaşlarını tutamayan amca Ahmet Doru, teröre isyan etti: "Bunu yapanlar insan olamaz. Daha doğmamış bebeğin yaşama hakkını elinden aldılar. Nefretle kınıyorum."

KURTARILAMADI

Terör örgütü PKK'nın kurşun yağmuruna tutarak öldürdüğü hamile kadının sezaryenle alınan bebeği de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kuvözde verdiği yaşam savaşına bir gün dayanabilen 8 aylık bebek dün sabah hayatını kaybetti. Hastaneden alınarak Beşiri ilçesine bağlı Örmegözü köyüne getirilen bebek, annesi Mizgin Doru ve henüz 6 yaşındaki ablası Sultan Doru'nun yanında açılan mezara defnedildi. Taburcu olduktan sonra doktorlardan acı haberi alan ve kendini eve kapatan baba Talat Doru'nun katılamadığı cenaze töreninde, masum bebeğin yakınları teröre isyan etti. Saldırıyı yapanları vicdanlarına havale eden amca Ahmet Doru, "Bunu yapanlar insan olamaz. Daha doğmamış bebeğin yaşama hakkını elinden aldılar. Nefretle kınıyorum." dedi. Taziye evinde başsağlığı dileklerini kabul eden bebeğin dedesi Hüseyin Doru, yaşanan olayın insanlığa sığmadığını vurgularken, babaanne Ayşe Doru ise, "Bu acıyı bana çektirenlere Allah da aynısını çektirsin." diye feryat etti.8 aylık hamile Mizgin Doru'nun karnından sezaryenle alındıktan sonra kuvöze konan bebeğin sabah saatlerinde hayatını kaybetmesi üzerine, cenazesi yakınlarına teslim edildi. Bebeğin cenazesi Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Örmegözü köyüne getirildi. Minik bebeğin battaniyeye sarılı cansız bedeni köylüler tarafından eller üzerinde taşınarak anne ve ablasının bulunduğu mezarların yanına getirildi. Bu sırada köylüler gözyaşlarına hakim olamadı. Dinî vecibelerin yerine getirilmesinin ardından minik bebek, annesi ve ablasının yanında açılan mezara defnedildi.

BUNU YAPANLAR İNSAN OLAMAZ


Cenaze töreninde gözyaşlarını tutamayan bebeğin amcası Ahmet Doru, saldırganlara tepki gösterdi. Bu olayı yapanların vicdanlarının seslerini dinlemelerini isteyen Ahmet Doru, "Bunu yapanlar insan olamaz. Daha doğmamış bebeğin yaşama hakkını elinden aldılar. Bunu yapanları nefretle kınıyorum. Vicdanlarının sesini dinlesinler." dedi.

ALLAH KİMSEYE ÇEKTİRMESİN

Köyde kurulan taziye evinde başsağlığı dileklerini kabul eden bebeğin dedesi Hüseyin Doru da, yaşanan olayın insanlığa sığmadığını vurguladı. Gelinini ve iki torununu toprağa gömdüğünü belirten Doru, acısının büyük olduğunu söyledi. Babaanne Ayşe Doru ise, "Yaşadığım acıyı Allah kimseye çektirmesin. Bu acıyı bana çektirenlere Allah da aynı acıyı çektirsin." dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com