"O bir dişi şeytan"

"O bir dişi şeytan"
Üzerinden yaklaşık dört yıl geçmesine rağmen, dünyanın gündeminden düşmeyen Knox davasında en son karar gelecek hafta verilecek.

İtalya'ya Erasmus öğrencisi olarak gelen ve bir toplu seks partisinde oda arkadaşını öldürdüğü iddia edilen Amanda Knox, özgürlük hayalleri kurarken, şimdi de “dişi şeytan” suçlamasıyla boğuşuyor.

Neredeyse son dört yılını demir parmaklıkların arkasında geçiren 24 yaşındaki Knox'un psikolojik direncinin tükendiği ifade edilirken, aleyhine verilen ifadeler onun serbest kalma ümitlerini giderek daha da zorlaştırıyor.

Uyuşturucu ve seks partisinde iki erkek arkadaşıyla beraber oda arkadaşı Meredith Kercher'ı öldürmekten suçlu bulunan Knox'a destek olmak için davanın görüldüğü Perugia'ya gelen üniversite arkadaşı Madison Paxton, “Son kararın çıkacağı günler yaklaşırken Amanda bir dakika bile huzur bulamıyor” ifade etti. Paxton, Knox'un yemek yiyemediğini ve uyuyamadığını, psikolojisinin bozuk olduğunu söyledi.

O BİR DİŞİ ŞEYTAN
 
Knox, son duruşmada 26 yıl hapis cezasının kaldırılmasını umuyor. Savcılar ise bu cezanın ömür boyuna çevrilmesini istiyor. Dahası, Knox hiç beklemediği bir saldırı karşısında iyice paniklemiş durumda. Bebek yüzlü mahkum, eski ifadelerinde suçladığı barmen Patrick Lumumba'nın avukatı, tarafından “şeytan ruhlu ve çift kişilikli olmakla” suçlandı.

Müvekkilinin boş yere suçlandığını belirten avukat Carlo Pacelli, “Knox'un yumuşak bakışlı, iyi huylu biri olarak göründüğünü, ancak aslında şehvet, uyuşturucu ve alkole düşkün bir dişi şeytan olduğunu” söyledi.

Masum olduğunu iddia eden Knox'un duruşmada çekilen bir fotoğrafı ilginç bir görüntü ortaya çıkardı.
 
Knox'un çift kişilikli olduğunu belirten Pacelli, “bir yanda melek gibi, merhametli, hatta aziz gibi bir insan var; öte yandan şeytana tapan, kötü ruhlu, davranışları aşırıya kaçan bir insan… Amanda'da iki ruh birden barınıyor… Bir aziz ve davranışları kontrolden çıkan bir dişi şeytan… 1 Kasım 2007'deki Amanda işte ikincisiydi” dedi.

TÜM ENERJİSİNİ YİTİRDİ

Lumumba, Knox'un ifadesi üzerine gözaltına alınmış, suçsuz olduğu anlaşılınca serbest bırakılmıştı. Knox, Lumumba hakkındaki ifadelerini baskı altında verdiğini ve ifadesine tercüman olmadan imza atmak zorunda kaldığını söylemişti.

Belirgin şekilde kilo kaybeden ve duruşmalara makyajsız, bembeyaz bir suratla gelen Knox, mahkemeden istediği karar çıkmazsa özgürlüğe kavuşmak için neredeyse tüm şansını yitirecek.
 
Knox'un oda arkadaşı Meredith Kercher, 2 Kasım 2007'de Knox'la paylaştığı evde bir kan gölü içinde bulunmuştu. Bıçaklanarak öldürülen kızın cinayetinden sorumlu tutulan Knox 26, sevgilisi Raffael Sollicito 25, Rudy Guede ise 16 yıl hapis cezası aldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com