'O fişleri ağzına tıkarım'

'O fişleri ağzına tıkarım'
Camide veli toplantısı düzenleyen Ekinci bakın ne cezası almış.

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Niğde Bağlama Camisi'nde geçen cuma namazı öncesi, 'Cuma buluşması' adı altında veli toplantısı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'nin, 2009'da bir öğrenciyi dövdüğü için maaş kesim cezası aldığını öne sürdü.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'yle ilgili soru önergesi veren CHP'li Şafak, Ekinci'nin bir yıldır öğretmenevine para ödemediği ve kendisine fiş vermek isteyen garsonlara 'O fişleri ağzına tıkarım' dediğini de iddia etti. Bakan Avcı'ya, "Soruşturma başlatacak mısınız?" sorusunu da yönelten Şafak, Ekinci'nin bu toplantıları her cuma düzenleyeceğini belirttiğini hatırlatarak, soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu. Şafak soru önergesinde şunları kaydetti:

"Ekinci'nin, öğrenci dövmekten, hakaretten açılan soruşturmada, 13 Ocak 2009'da kendisine maaş kesim cezası verildiği, daha önceki yıllarda başka konularda da soruşturma geçirdiği iddiaları doğru mudur?

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak...

Eğer doğru ise maaş kesim cezası almış, müdür yardımcılığı görevinden alınmış birinin, Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanması hukuka aykırı değil midir?

1 yıl boyunca öğretmenevine yemek paralarını ödemediği iddiası doğrultusunda yasal bir çalışma başlatacak mıdır?

İl Milli Eğitim Müdürünün hafta sonları makam aracıyla il dışına çıkışı ile ilgili görevlendirme yapılmış mıdır?

Ekinci hakkında görevi kötüye kullanmaktan şikayette bulunulduğu, Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturma açmak için resmi yazı yazdığı, ancak Niğde Valiliği'nin soruşturma açılmasına izin vermediği doğru mudur?"(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com