O gürültü yine duyulmuş!..

O gürültü yine duyulmuş!..
İstanbul, bugün saat 11:17'de meydana gelen depremle sarsıldı. Depremden önce o gürültünün yine duyulduğu ifade edildi.
Deprem çevre illerden de hissedildi. Büyükçekmece'de oturanlar sarsıntıdan önce bir gürültü duyduklarrını söyledi.
 
Saat 11.17'de meydana gelen depremin merkez üssünün Büyükçekmece ve şiddetinin 3.8 olduğu açıklandı.

Kandilli'den flaş deprem açıklaması

Kandilli Rasathanesi Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) Müdürü Jeofizik Mühendisi Dr. Doğan Kalafa
t, "Depremin meydana geldiği alanda önemli deprem üretecek aktif fay parçaları bulunmamaktadır. Endişe edilecek önemli bir durum yok" dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

Kandilli Rasathanesi Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) Müdürü Jeofizik Mühendisi Dr. Doğan Kalafat, Büyükçekmece'de meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. Kalafat, depremin Büyükçekmece gölünün kuzeydoğusunda saat 11.17'de meydana geldiğini söyledi.  3.8 büyüklüğündeki depremin başta Büyükçekmece ve Avrupa yakasındaki ilçelerde hissedildiğini kaydeden Doğan Kalafat," Depremin meydana geldiği alanda önemli deprem üretecek aktif fay parçaları bulunmamaktadır" dedi.

İSTANBUL'DA DEPREM
 
Endişe edilecek önemli bir durumun olmadığını ifade eden Kalafat, "İstanbul'u depremini tetikler mi?" şeklindeki soruya ise, "Öyle bir şey söz konusu değil" yanıtını verdi.

Deprem velileri korkuttu!

Depremi hisseden ve sonradan duyan veliler çocukları için okullara akın etti.

İşte depremin meydana geldiği bölge! (GALERİ)
 
Büyükçekmece'de öğlen saatlerinde etkili olan deprem bu ilçede oturanlar tarafından fazla hissedilmedi. İlçe genelinde yaralı veya can kaybı olmazken binalarda da hasara rastlanmadı. Ancak depremin en çok okulda çocukları olan velileri etkilediği görüldü.
 
Depremi hisseden anne veya babalar hızlı bir şekilde okullara koştu. Depremi hissetmeyen veliler de öğrenir öğrenmez okul önlerine akın etti. Okulların önü velilerle doldu taştı. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu öğrenmesine rağmen bazı veliler dayanamayıp okulun kapısından içeri bakmayı denedi.
 
Velilerin okulun kapısından ayrılmadığını gören okul yöneticileri isteyenlerin çocuklarını alabileceğini söyledi. Bunun üzerine merak içinde olan velilerden çoğu çocuklarını alıp evlerinin yolunu tuttu.
 
Okuldan çıkan bazı öğrenciler depremi hissettilerini söyledi. Çocuklar deprem sırasında okulda dolaplarının sallandığını da belirtti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com