O iddia Başbakan'a soruldu

O iddia Başbakan'a soruldu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Van Bahçesaray YİBO binasının "Ağır hasarlı olmasına rağmen, 3 yıl önce gelen müfettişlerin, AKP Van Milletvekili Gülşen Orhan'ın amcası tarafından yapılan binaya ilişkin engellendiği"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Van Bahçesaray YİBO binasının "Ağır hasarlı olmasına rağmen, 3 yıl önce gelen müfettişlerin, AKP Van Milletvekili Gülşen Orhan'ın amcası tarafından yapılan binaya ilişkin engellendiği" iddialarını sordu.
 
TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi veren Oran, Başbakan Erdoğan'dan şu iddialara ilişkin bilgi istedi:
 
"Bahçesaray YİBO binasının ağır hasarlı olduğu ancak 3 yıl önce gelen müfettişlerin, AKP Van Milletvekili Gülşen Orhan tarafından engellendiği iddiası doğru mudur? Bu okulumuz ile ilgili herhangi bir şekilde depreme dayanıklılık testi yapıldı mı, beton numuneleri alındı mı?
 
Bahçesaray YİBO'nun müteahhidi Sayın Gülşen Orhan'ın vefat etmiş olan amcası Ömer Faruk Orhan mıdır? Bahçesaray YİBO'da 500'ü yatılı olmak üzere toplam 1500 öğrencinin eğitim gördüğü doğru mudur? Bu ailelerin depremle ilgili kaygılarını gidermek için bugüne kadar herhangi bir açıklama yaptınız mı?
 
Bahçesaray YİBO dışında Hakkıbey İMKB Okulu'nun da yatılı olduğu ve bu okulun adındaki Hakkı Bey'in de Gülşen Orhan'ın dedesinin ismi olduğu bilgisi doğru mudur?"(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com