O imam başka camiye

O imam başka camiye
Cami olaylarında müfettiş imamı gönderme kararı verdi.

Gezi Parkı olaylarında camide yaşananlarla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görevlendirdiği müfettişler incelemelerini tamamlayarak raporlarını sundular.

Dolmabahçe Bezm-i Âlem Valide Sultan Camii’nde içki içildiği iddialarıyla gündeme gelen olaylarda yaşananları incelemek üzere müfettişler görevlendirilmişti. Başbakan'ın da her yerde iddia ettiği olayı caminin müezzini Fuat Yıldırım yalanlamıştı. Müezzinin Başbakan'ın isteği yönünde konuşmaması sürülmesine sebep oldu. Müfettişlerin yayınladığı rapor sonucunda Fuat Yıldırım'ın başka bir camiye nakledilmesine karar verildi.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, Müezzin Fuat Yıldırım’ın Miraç Kandili gecesinde göstericilere konuşma yaptığı ve birlik beraberliğe çağırdığı vurgulandı. Yıldırım hakkında disiplin yönünden bir işlem yapılmayacağı ancak İmam Halil Necipoğlu’nun görev mahallini terk etmesinin sorumluluk duygusuyla bağdaşmaması ve geçmişte de zaman zaman devamsızlık yapması nedeniyle başka bir camiye nakledilmesine karar verildiği açıklandı.

Düzenleme talebi diyanet müfettişlerinin raporunda müftülükler ve cami personelinin toplumsal olaylara müdahale bilgi ve birikiminin bulunmadığı, bu hususta başkanlıkça bir düzenleme yapılmasının yerinde olacağı belirtildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com