O işyeri ruhsatsız çıktı

O işyeri ruhsatsız çıktı
Ümraniye'deki 2 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı patlamanın meydana geldiği iş yerinin ruhsatsız olduğu bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada Ümraniye'de meydana gelen ve 2 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı patlamanın meydana geldiğiiş yerinin ruhsatsız olduğunu bildirildi.

Açıklamada firmanın 3 kez mühürlenmesine rağmen mühürlerin sökülerek çalışılmaya devam edildiği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi : Ümraniye İlçesi Ferhatpaşa Azot, Argon ve Oksijen dolumu yapılan YALIZ SINAİ VE TIBBİ GAZ TEKNİK HIRDAVAT şirketinde meydana gelen patlamada iki kişi hayatını kaybetti iki kişi yaralandı. Patlama sonucu Hayrettin KIRGIÇ ve Muharrem İLHAN adlı vatandaşlar hayatını kaybetti. Patlama sonucu yaralanan Mevlüt KILIÇ ve Ufuk BİLGİÇ adlı vatandaşlar sağlık ekipleri tarafından hastaneye sevk edildi.

İlk belirlemelere ve görgü tanıklarının ifadesine göre patlamanın işçilerin tüpleri naklederken ellerinden düşürmesi ve 200 bar basınçlı tüpün alt kısmının yere çarpması sonucu meydana geldiği tahmin ediliyor.

Söz konu işyeri Ruhsatsız olarak faaliyet göstermesi sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü tarafından 14.05.2009- 29.09.2009-11.06.2010 tarihlerinde üç defa mühürlenerek faaliyetten men edilmiştir. Firma men kararına rağmen mühürlerin bozularak faaliyetine devam etmiştir. Zabıta Müdürlüğü mühürlerin sökülerek çalışmaya devam etmesi üzerine mühür bozma ve mühürleme tutanağı ile Ümraniye Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.

Patlamayla ilgili Cumhuriyet Savcısı ve Emniyet Olay Yeri inceleme ekipleri soruşturmayı sürdürüyor. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com