O kaza hakkında şok iddia!

O kaza hakkında şok iddia!
Fransa’da geçirdiği kayak kazası sonrası yaşam mücadelesini sürdüren F1 pilotu Michael Schumacher hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi.

Kazayı araştıran yetkililerin raporunda; Schumacher’in kaskının üzerinde bulunan kameranın efsane pilotun kafatasına zarar verebilmiş olabileceği yönünde ifadelere yer verdiği öğrenildi.

Oğlunu kamera ile kayda almak isteyen Schumacher’in, kaskının kırılmasına bu kameranın sebep olduğunu iddia eden yetkililer, kaskın nasıl parçalara ayrıldığını araştırmaya devam ediyor.

Konunun uzmanları da kameranın, kafatası ve kask arasında ters bir açıyla şok etkisine yol açabileceğini belirtirken üretici firma Uvex de “kamera, kaskın koruyucu etkisini azaltabilir” ifadeleriyle iddialara destek verdi.

GÜVENLİK İHMALİ YOK!

Alman pilotun geçirdiği kazada  ihmal olmadığını açıklayan Başsavcı Patrick Quincy, “Schumacher'in bulunduğu pistte tüm güvenlik önlemleri kurallara uygun şekildeydi. Kaza pist dışında gerçekleşti ve kayak pistindeki işaretler Fransız kanunlarına uygun şekilde yerleştirilmişti” ifadelerini kullandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com