"O koltuk Mustafa Kemal'in koltuğudur!"

"O koltuk Mustafa Kemal'in koltuğudur!"
Gezi direnişinde duruşuyla herkes tarafından takdir toplayan CHP'li Emine Ülker Tarhan Cumhurbaşkanlığı'na göz kırptı!
Sözcü Gazetesi'nden Yüksel Şengül'e konuşan CHP'li Emine Ülker Tarhan CHP ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Siz TOMA’nın önüne oturunca ünlü piyanist Fazıl Say da twitter üzerinden “Emine Ülker Tarhan CHP’nin başına geçsin” mesajını verdi. Bu mesajın büyük destek bulduğunu biliyor muydunuz? sorusuna "O koltuk Mustafa Kemal'in koltuğudur" hatırlatmasını yaparak şu şekilde cevap verdi: CHP isimlerin partisi değildir. Devleti kuran partidir, onu korumak gerekir. Türkiye’de siyasetin zaman zaman çok çirkinleştiğini de biliyorum ve bundan kendimi uzak tutmaya çalışıyorum. Kadın duyarlılığının kaldıramayacağı güreşler tutuluyor ve siz kimi zaman umutsuzluğa düşüyorsunuz. Halk tarafından belli makamlara aday gösterilmem elbette bir onurdur. Halkın yoğun desteğini her yerde hissediyorum. Onlardan olduğumu mu hissediyorlar, samimiyetimi mi, yoksulluktan geldiğimi mi, bilmiyorum ama benim onları hesapsız sevdiğimi, gençler de çocuklarımı sevdiğim gibi onları sevdiğimi galiba hissediyorlar. Halkın sevdiği kişilerin tehlikeli bulunmasını ise yadırgıyorum. Bu konudaki son sözüm, burası Mustafa Kemal’in partisidir, layık gördükleri koltuk da Mustafa Kemal’in koltuğudur. O kadar kolay değil, onu düşlemek de oturmak da…
 
Emine Ülker Tarhan'a sorulan bir diğer soruda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “sevecen ve eğitimli, herkesi kucaklayacak” bir kadın Cumhurbaşkanı adayını parti dışından göstereceğini söyledi. Ne düşünüyorsunuz? şeklindeydi.
 
Tarhan bu soruya da "Takdir elbette Sayın Genel Başkan’ındır. Şunu söyleyeyim CHP içinde de eminim hem sevecen, hem iyi eğitimli ve hem de tüm toplumu kucaklayacak binlerce kadın var." dedi. 
 
Tarhan'ın verdiği bu cevaplar Cumhurbaşkanlığı'na aday olacağı şeklinde yorumlandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com