O köye tepki yağdı!

O köye tepki yağdı!
Alevi Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Tuncer Kurtiz’in vasiyeti gereği Tahtakuşlar Köyü’ne gömülemediği haberi üzerine derhal harekete geçtiklerini söyledi.
Tuncel Kurtiz’in, Balıkesir’in Güre ilçesindeki Tahtakuşlar Köyü’ne gömülme vasiyeti yerine getirilemiyor. Çünkü bir Alevi köyü olan Tahtakuşlar’ın İhtiyar Heyeti’nden izin çıkmadı.
 
Vefatının ardından ailesi, vasiyeti üzerine Kurtiz’in Tahtakuşlar Köyü’ne defni için girişimde bulundu. Yaklaşık 10 yıl önce Kaz Dağları’na yerleşen, Çamlıbel Köyü’nde yaşayan Kurtiz, yakınlarına komşu köy olan 800 nüfuslu Alevi köyü Tahtakuşlar’a gömülmek istediğini söylemişti. Ancak köyden sanatçının vasiyetine izin çıkmadı.
 
BU KARARDAN UTANIYORUZ
 
Hubyar Sultan Alevi Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Tuncel Kurtiz’in vasiyeti gereği Tahtakuşlar Köyü’ne gömülemediği haberi üzerine derhal harekete geçtiklerini söyledi ve bir açıklama yaptı: “Altınoluk Alevi derneklerinden bir heyet köye doğru yola çıktı.

Bu yanlışı düzeltmeye gidiyorlar. Alevi inancında böyle şey olmaz. Bu utanç verici durumu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz”.
 
Ayrıca bu karar üzerine Tahtakuşlar Köyü’ne Twitter’dan tepki yağdı. O tepkilerden bazıları...
 
Burak KILLIOGLU ‏BurakKILLIOGLU
Tuncel Kurtiz’in, gömülme vasiyetine Alevi köyü Tahtakuşlar’ın ihtiyar heyetinden izin çıkmamış. Gerçekten Ebussuud Efendi sandılar galiba.
 
 Alev Gürsoy ‏gazetecialev
Tuncel Kurtiz, Tahtakuşlar Köyü’ne köyün ihtiyar büyük millet meclisi ’Alevi kökenli’ olmadığı için defnedilmesini reddetmiş. /yuh olsun
 
 bora ‏boraklitos
Sonunda çürümenin kokusu çıktı! Tuncel kurtizi kabul etmeyen Alevi köyü! Şerefsizler! Kimlerden aferin bekliyorsunuz da 1 m2 yi çok gördünz
 
 AaaaapolitikOluyoruz ‏@OldukOluyoruz
Tuncel Kurtiz’in Alevi köyü mezarlığına vasiyetine rağmen kabul edilmemesi bizim için , sizin için , herkes insanlık için utançtır.
 
 MynameisErgin ‏@erginyurtseven
Tahtakuşlar köyü şimdi Alevi köyü mü olmuş oluyor? Olmamışsınız siz. Olamamışsınız.
Bu yüzden de asla olamayacaklardansınız.
Önce İnsan.
 
@hubyarsultan @alikenanoglu Beyler bu bölgenin alevi köyleri ve Tekke köy Pirsultan Abdalın köyü Hem gerici Hemde IRKÇI FAŞİST araştırın


(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com