O mimara 29 yıl hapis talebi

O mimara 29 yıl hapis talebi
Mimar Mücella Yapıcı'nın da aralarında olduğu Taksim dayanışması üyeleri hakkında hazırlanan iddianemede zanlıların 7,5 yıldan 29 yıla kadar hapsi istendi.

Gezi Parkı'nın İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından açıldığı 8 Temmuz 2013'de meydana gelen olaylarda gözaltına alınan Taksim Dayanışması üyelerine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, HDP Genel Başkan Yardımcısı Ender İmrek, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanaı Beyza Metin ve Halkların Demokratik Kongresi üyesi Haluk Ağabeyoğlu hakkında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet etmek”, “Görevi yaptırmamak için direnmek” suçlarından 7,5 yıldan 29 yıla kadar hapsi cezası istendi.
 
AKTİF ROL OYNADI

Taksim Dayanışma Platformu’nun sosyal medya ve internet üzerinden yapmış olduğu çağrılar üzerine Taksim Dayanışma organizesi içerisinde KESK, Halk Evleri, Dev-Lis, TMMOB, Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği gibi kuruluşlar ile bazı siyasi parti gruplarının bir araya geldiği belirtildi. 27 Mayıs günü başlayan 18 Temmuz 2013’e kadar devam eden bu eylemler sırasında Taksim Dayanışma Platformu’nun özellikle yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden halkı ve gençliği, Taksim ve Gezi Parkı’na çağırmaya devam ettiği ve böylelikle olayların büyümesinde aktif rol oynadığı, çağrılarının kamu düzeni ve güvenliğini tehdit ettiği öne sürüldü. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com