O müdür görevden alındı

O müdür görevden alındı
Kadın sığınma evinin adresini ilanda yazan müdür vekili görevden alındı

Bolu'da yaşanan ilan skandalında harekete geçildi. Müdür vekili görevden alındı, ihale iptal edildi.

Bolu Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün kadın sığınma evi için açılacak ihalenin ilanında sığınma evinin adresini açık açık yazdığının ortaya çıkması skandal yarattı. Gizlilik kurallarında da yer alan ve kadınların güvenliği için gizli tutulan telefon ve adres bilgilerinin yayınlanmasının ardından müdürün 'Arkadaşlar hata yapmış, talihsiz bir durum' şeklindeki özensiz yorumuna Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sessiz kalmadı.

Bakan Fatma Şahin önce twitterdan olayla ilgili açıklama yaptı ardından da müdür vekilini görevden aldı. Şahin twitter'da yaptığı açıklamada 'Bolu'daki kadın sığınma evinin adresinin ihale ilanında yer alması ile ilgili olarak müfettişlerimiz konuyu inceleyecek. Ayrıca bahsi geçen ihalenin iptal edilmesine de karar verdik. Kadın sığınma evlerimizin güvenliği önemli. Bu sebeple adreslerinin gizli tutuyoruz. Bolu'daki adresi artık açık olan kadın sığınma evini de değiştireceğiz. Bu konuyla ilgili olarak arkadaşlarımız hemen çalışmaya başlayacak.' dedi.

Ayrıca, yine Bakan Şahin'in talimatıyla üst düzey 3 Bakanlık bürokratı da yerinde incelemek ve çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek için Bolu'ya gönderildi. Bu çerçevede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan müsteşar yardımcısı, Kadının Statüsü Genel Müdürü ve Denetim Hizmetleri Başkanı görevlendirildi. Ayrıca Bolu Valiliği de sığınma evi ve kadınların korunması için ek önlemler aldı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com