O polis konuştu; Hatırlamıyorum

O polis konuştu; Hatırlamıyorum
İzmir'deki Gezi Parkı gösterilerinde bir kızı saçından tutup sürükleyen polis ifade vardı

İzmir'deki akıllara kazınan o fotoğraftaki polis Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri'ne verdiği ifadede yaşananları hatırlamadığını söyledi.

Eylemlerin ilk günlerinde İzmir Kordon'daki göstericilere 3 çevik kuvvet polisinin uyguladığı şiddet büyük tepki toplamıştı. Deniz kenarında oturan gençleri bile coplayan ve bir genç kızı saçlarından tutup tartaklayan polisler hakkında soruşturma açılmıştı.

Kimlikleri kask numaralarından blirlenen polislerin önce sadece görev yerleri değişti. Gelen tepkiler üzerine ise orantısız güç kullanımına ilişkin haklarında soruşturma açıldı. Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri'nin yürüttüğü soruşturmada görüntülere yansıyan 3 polisin açığa alınmasına karar verildi. Bu sırada ifadelerine de başvurulan polislerden genç kızı saçından sürükleyen polis olayı hatırlamadığını söyledi.

İfade esnasında olay anına ait video ve fotoğrafların gösterildi ve müdahaleyi yapan polise olayın nasıl geliştiği soruldu. Fotoğrafı gören polis ise “Bu ben miyim? O anı hatırlamıyorum” diyerek tepki verdi. İfade sırasında oldukça üzgün olduğunu ifade eden ve saç çekme eyleminden dolayı da pişman olduğu belirten polisin, savunmasında da, “20 saat boyunca uykusuz, ayakta ve görev başındaydım. Bu yaşananları hatırlamıyorum bile” dediği öğrenildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com