O polis serbest kaldı

O polis serbest kaldı
Polis memurunun sevgilisinin şüpheli ölümü nedeniyle tutuklanmasına mahkeme adli tıp kurumundan gelmeyen rapor yüzünden tahliye kararı verdi.
İnternetten tanışıp evinde misafir ettiği Kütahya, Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Yeşim Çelik’i (23) başından tek kurşunla öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapsi istenen polis memuru Salih Kaya (25), Adli Tıp Kurumu’ndan istenen ayrıntılı rapor gelmeyince tahliye edildi.
 
Tahliyeye sanığın cezaevinde daha fazla mağdur edilmemesi gerekçe gösterildi. Olay, 20 Şubat 2011’de yaşandı. Polis memuru Kaya, 13 Şubat’ta Yeşim Çelik’i Güngören’deki 2 polis arkadaşıyla birlikte kaldığı eve götürdü. Sevgililer Günü’nü de birlikte geçirdiler. Salih Kaya 20 Şubat’ta, saat 16.37’de 112’yi arayıp kız arkadaşının intihar ettiğini söyledi. Polisler bilgisayar masası üzerinde, “Ben bir tek seni sevdim ve asla ihanet etmedim sana. Hoşçakal” yazılı bir not buldu.
 
Ne barut, ne de parmak izi var
 
Çelik’in valizi ve el çantası yatağın üzerindeydi. Tabanca bacaklarının arasındaydı. Polisler olayın intihar olduğu kanısındaydı. Ancak tabancanın üzerinde parmak izi yoktu. Bu da tabancanın temizlendiğini gösteriyordu. Ayrıca Çelik’in ellerinde ve kazağının kollarında da barut izi yoktu. Masa üzerindeki not ise Çelik’in elinden çıkmıştı ama intihar notu anlamına gelmiyordu. Kaya tutuklanırken, savcı iddianamesinde Salih Kaya hakkında müebbet hapis istemişti. (NSK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com