“O polisi AKP’liler öldürdü”

“O polisi AKP’liler öldürdü”
DSP lideri Masum Türker’den gündemi değiştirecek iddia…

DSP Genel Başkanı Masum Türker yaptığı basın açıklamasında Adana’da hayatını kaybeden komiser ile ilgili ilginç bir iddiada bulundu.
 
İşte Türker’in o açıklamaları:
 
“Gezi Parkı olayının ilk günlerinde medyanın bu konuyu görmezlikten gelmesi, halka hem baskıyı hem de özgürlükleri kaybettiğini hatırlattı ve halk sokaklara döküldü. Son günlerde yapılanlar, halkı daha da kızdırıyor. Çünkü medyada bu kez ‘Bu insanlar nasıl politize olabilir, hangi partiye geçebilirler?’ soruları gündeme getiriliyor.
 
Ben bu eylemleri yapan gençlerle konuşuyorum, şu anda hiçbir politik duruşları yok. Bir partiyle ilişkiye girmek gibi bir girişimleri yok. Yaptıkları adını da koymuşlar: ‘Bu bir özgürleştirme hareketidir’ diyorlar.
 
Bugüne kadar özgür olduğunu hissetmeyen ve suskunluk sarmalına kapılmış olan, 12 Eylül’den bu yana kadar yaşamış gençler, ki bunların bir kısmı 35-40 yaşındadır, hepsi 90’lı yıllarda doğanlarla birlikte omuz omuza vermiş ve hiçbir taşkınlık yapmadan direnişlerini sürdürüyorlar.
 
Bu direniş özgürleşme direnişidir.
 
Bu direniş özellikle ‘Türk Milliyetçiliği’ni ayaklar altına alıyorum’ diyenlere tavır direnişidir.
 
Bu direniş, TC ibaresini kamu kurum ve kuruluşlarından kaldırmak isteyenlere karşı bir direniştir.
 
Bu direniş, alkole ilişkin yasa çıkarılırken, alkol kullananları ötekileştiren, onlara ‘sarhoş, alkolik, ayyaş’ gibi sıfatlar kullanan, onlara farklı imajlar yakıştırmak isteyenlere karşı duruştur.
 
Bu direniş,  4+4+4 eğitim sistemiyle insanların kültürüne müdahale eden ve eğitimin azalmasına neden olan, eğitimi daha çok uzaktan eğitime dönüştürenlere karşı direniştir.
 
Bu direniş,  Suriye’yi özellikle karıştıran, ülkemizi de Suriye ile bir çatışmaya götüren anlayışa karşı direniştir.
 
Bu direniş, Türkiye’yi de mezhepsel ayrışmalara, kutuplaşmaya götürmek isteyenlere karşı direniştir.
 
Toplumumuz, kardeşlik hukuku içinde, vatan milliyetçiliğini temsil eden, ‘Türkiye’ kelimesini kapsayan Türk milliyetçiliğini, yeniden yaratmayı bu direnişle birlikte kendisine hedef seçmiş bulunmaktadır.
 
Halkın direnişine karşın Başbakan’ın koltuğunu korumak için direnmesi yanlıştır. Ama maalesef Başbakan gerginliği yumuşatmak yerine, ortamı daha da geren bir tutum içindedir. Bu ısrarcı tutum, halkı kutuplaştırmaktadır.
 
Başbakan Hitler gibi, kendisine bağlı ‘Tayyip’in askerleri’ diye bir grup insanın varlığını ortaya koymuştur. Bu çok yanlış bir yaklaşımdır. Türkiye’de yarın öbür gün bazı insanların her türlü suçu işleyip ‘Biz Tayyip’in askerleriyiz’ deyip işin içinden çıkması söz konusudur.
 
“RESİMLERİ ÇIKARTSINLAR”
 
Ayrıca incelesinler Adana’da o kargaşa içinde komiserin şehit olması sırasında taş atanlar, AKP örgütüne mensup kişilerdir. Bunu resimlerden çıkartsınlar ve görsünler. “ (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com