O polislerin başını yaktı!

O polislerin başını yaktı!
Ece Erken’in alkollü olduğu iddiasıyla el konulan ehliyetinin iadesinin ardından, ehliyete el koyan 4 trafik polisi hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Ece Erken, 30 Kasım’da Ortaköy’de uygulama yapan trafik ekibi tarafından durduruldu. Alkolmetreyi üflemeyen Erken, daha sonra götürüldüğü hastanede de kan tahlili yaptırmadı. Ünlü sunucuya ‘orta alkollü’ raporu verildi. Arnavutköy Karakolu’na götürülen ünlü sunucunun ehliyetine burada el konuldu. Erken, avukatı kanalıyla, ehliyetinin iade edilmesi için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Dava devam ederken, Ece Erken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak ehliyetine haksız yere el konulduğunu iadesini istedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü, yaptığı incelemede, yapılan işlemin usulüne uygun olmadığına ve Erken’in ehliyetinin geri verilmesi yönünde karar verdi.

Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Yönetmeliklerde boşluk var. Bu boşluğun giderilmesi gerekiyor” dedi. Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü’de, Ece Erken’in şikayetçi olmamasına rağmen, ehliyete el koyan 4 trafik polisi hakkında idari soruşturma başlattı. Soruşturmada, polislerin ifadesi alınacak. Ehliyete hangi gerekçelerle el koydukları sorulacak. Polisler kusurlu bulunursa, haklarında uyarıdan, kıdem tenziline kadar ceza verilecek. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com