O saat fezlekede

O saat fezlekede
İşadamı Sarraf tarafından eski Bakan Zafer Çağlayan'a, rüşvet olarak 700 bin liralık saat hediye edildiği iddiası belgelerle birlikte TBMM'ye gönderilen fezlekede yer aldı.

Türkiye'yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda, İranlı iş adamı Rıza Sarraf tarafından Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'a, rüşvet olarak 700 bin liralık saat hediye edildiği iddiası, fezlekeye de girdi. Çağlayan rüşvet iddialarını yalanlamış ve ''Bana saat verildiğini kim söylüyorsa namerttir, edepsizdir, ahlaksızdır'' demişti.

TBMM'ye sunulan fezlekedeki teknik ve fiziki takip görüntülerine göre Patek Philippe 5101G marka saat Çağlayan'a 25 Eylül 2013 günü teslim edildi. Çağlayan da bu saati ertesi gün AmCham Turkey'in 9'uncu kuruluş yıldönümü töreninde taktı. 27 Eylül günü Türkiye Kosova arasında imzalanan serbest ticaret antlaşması töreninde de, aynı saatin Çağlayan'ın kolunda olduğu fotoğrafşarla fezlekeye yansıtıldı.

BİR GÜN ÖNCE YOKTU
Fezlekede, saat teslim edilmeden bir gün önce 24 Eylül günü Danimarka Ticaret Bakanı Nick Haekkerup ile JETCO toplantısı ve imza töreninde ise Çağlayan'ın kolunda başka bir saat olduğu da fotoğraflı biçimde yer aldı. Fezlekede, Çağlayan'ın, İsviçre’nin Cenevre kentinde beğendiği saati Rıza Sarraf'tan istediği, Sarraf'ın da bir adamını Cenevre’ye göndererek saati aldırdığı ve 25 Eylül 2013 tarihinde, saat 01:25'de Çağlayan’ın özel kalemi Onur Kaya’ya iletilmek üzere Ankara’da teslim edildiği vurgulanıyor.

Esenboğa havalimanında saatin teslim edildiğine ilişkin görüntüler de fotoğraflandı. Saati İsviçre'den alıp getiren ve havaalanında teslim eden Sarraf'ın adamı Murat Yılmaz dinlemeye takılan telefon görüşmesinde ''İsviçre’deyim hani patron gönderdi buraya. Emaneti varmış onu aldım ben ama gece de saat 12, gibi 12.30 gibi Ankara’ya ineceğim'' diyor.

Fezlekede '' Görüşmeler ve fiziki takip tarassut ve görüntü alma tutanağı incelendiğinde; görüşme ve görüntülerden de anlaşılacağı üzere Rıza Sarraf'ın talimatı ile Zafer Çağlayan'ın Cenevre’de beğenmiş olduğu 5001G Model 300.000 Frank değerindeki saatin Cenevre’den alınarak 25.09.2013 günü saat 01.25 sıralarında Ankara’da teslim edildiği anlaşılmıştır'' denildi.

(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com