O saldırgan CHP'lilerden şikayetçi oldu

O saldırgan CHP'lilerden şikayetçi oldu
Kılıçdaroğlu'na Meclis'te saldıran saldırgan ve Meclis polisi CHP'li gençlerden şikayetçi oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te CHP Grup Toplantısı öncesi saldıran Orhan Övet, kendisine müdahale ettiğini öne sürdüğü CHP'li Dönüş Gürbüz ve Kudret Yolcuoğlu hakıknda suç duyurusunda bulundu.

 

Kılıçdaroğlu'na saldırı anının görüntülerini medyadan isteyen emniyet, bugün öğle saatlerinden CHP'li Dönüş Gürbüz ve CHP Beylikdüzü'den Kudret Yolcuoğlu'nu ifadeye çağırdı.

MECLİS'TEKİ POLİSLER DE ŞİKAYETÇİ

Meclis'te Kılıçdaroğlu'nu koruma konusunda zaafa düşen emniyet güçleri ve Orhan Övet kendilerini darp ettiği iddiasıyla Gürbüz ve Yolcuoğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.
Öğle saatlerinde Terörle Mücadele'ye ifade çağrılın Gürbüz "Bizler CHP'nin neferleriyiz, CHP Genel Başkanı'na kaldırılan her eli partimizin bayrağına kaldırılan bir el olarak görürüz. Her parti sevdalısının yapması gerekeni yaptım" dedi.

Meclis polisinin kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Gürbüz, "Bir kaç polis arkadaş kendilerini darp ettiğim gerekçesiyle, benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş, onlar saldırganın peşine düşmesi gerekirken, saldırgana ilk müdahale eden şahsımın peşine düşmüşlerdir. Bu onların ayıbıdır" dedi.

SAVCI: HEPSİNİ ÇAĞIRIN

Savcı görüntüleri izleyerek, polislere görüntülerdeki şahısların hepsinin ifadeye çağrılması talimatını verdi. Savcının bu talimatı sonrası polis ilk olarak Kudret Yolcuoğlu'nu ifadeye alarak 3 saat boyunca sorguladı.

Yolcuoğlu ifade sonrası yaptığı açıklamadı.  "Polislerin CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yumruk atan saldırganı yakalamak yerine Türk polisine yakışmayan iddialarla bizleri suçlu durumuna düşürmek istiyorlar" dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com