O saldırgan politikaya atılıyor

O saldırgan politikaya atılıyor
Bulgaristan'da Ocak ayında Türk politikacı Ahmet Doğan'a suikast girişiminde bulunan Oktay Yenimehmedov siyasete atılıyor.

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) kurucusu Doğan'a kürsüde kurusıkı silahla düzenlediği saldırıyla tanınan Türk kökenli Yenimehmedov, 12 Mayıs'taki genel seçimlerde bağımsız aday olarak yarışması için gerekli olan 8 bin imzayı topladı.
 
Yenimehmedov, Ocak'taki HÖH kurultayında kürsüde konuşma yapan Doğan'a silah çekmiş ancak şans eseri tabanca tutukluk yapmıştı. Doğan, saldırıya uğradığı kurultayda, önceden açıkladığı gibi HÖH başkanlığını bıraktığını açıklamış ve yerine Lütvi Mestan seçilmişti.
 
Bulgar basını, cinayete teşebbüsten yargılanan ve halen gözaltında olan 25 yaşındaki Yenimehmedov'un adaylığı için toplanan imzaların gerçek olup olmadığının ilgili makamlar tarafından inceleneceğini bildirdi.
 
Bulgaristan seçim komitesi, Burgaz doğumlu Yenimehmedov'un seçimlere kadar hüküm giymesi halinde, milletvekili olamayacağını açıkladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com