"O ses Başbakan'a ait tereddüt yok"

"O ses Başbakan'a ait tereddüt yok"
AKP'nin kurucuları arasında sayılan ve belirli bir birliktelikten sonra istifa eden Abdüllatif Şener Erdoğan'ın oğlu Bilal ile yaptığı telefon konuşmaları hakkında konuştu.Şener"Bu ses konuşmasıyla,repliğiyle Erdoğan'a aittir.Tereddüt yok."

AKP ’nin kurucu isimlerinden Abdüllatif Şener, Başbakan Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ve internete düşen ses kaydı hakkında "Sesin Başbakan'a ait olduğuna dair tereddütüm yok" dedi.

Halk TV'de soruları yanıtlayan Abdüllatif Şener, söz konusu ses kaydı için şunları söyledi:

"Bu ses kayıtlarını ben de dinledim. Benim kanaatime göre, tereddüt edecek bir durum yok gibi görünüyor. Refleksiyle, tonlamalarıyla, tereddüt ettiği nktaları izah etme biçimiyle, öteden beri yanında çalışmış ve çok defa telefon görüşmelerine muhatap olmuş biri olarak benim kişisel kanaatim bu seslerde bir tereddüt yok" dedi.

Şener, "Ancak bildiğiniz gibi yeni RTÜK ve internet düzenlemeleri nedeniyle bu görüntüler yayınlanamıyor. Ancak en azından ses doğru mu değil mi diye tartışılabilmesi gerekir" dedi.
Ayakkabı kutularındaki 4 buçuk milyon Süleyman Aslan'a iade edilmiş!

'BU YOLSUZLUKLAR NEDENİYLE AYRILDIM'

Şener, "Başbakan konusunda temenniler safhasını çoktan geride bıraktık. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak bu ülkeyi yönetenlerin hırsızlığa bulaşmasını temenni etmeyiz. Ancak benim kabinede iken de sürekli ifade ettiğim yoğun bir yolsuzluk arayışı içindeki bir yapı olarak nitelendirdim iktidar yapısını.

Bu yolsuzluğu kişiliğimle meşrulaştırmamak için bıraktığımı söylemiştim. Bir insanın ömür boyunca ulaşamayacağı makamları bırakması başka ne anlama gelebilir?"

'DİNLEMELERİN SORUMLUSU İKTİDAR'

Şener, 'paralel yapı' adına 7 bin kişinin dinlediği ve listede kendisinin de olduğu yönündeki iddialar için ise, "Türkiye'de herkesin dinlendiği bir ortam oluşturuldu. Bu iktidar ülkenin çivisini çıkardı. Ben dinlemeler nedeniyle camiayı sorumlu göstermem. Eğer ben dinlenmişsem, bunun sorumlusu bu ülkeyi yöneten iktidardır" dedi. (mce)

Yorumlar
suleyman
25 Şubat 2014 Salı 19:55
19:55
Cumhurbaskani adayi olaydi iyiydi olamayinca boyle oldu
78.162.139.21
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com