'O Ses' yıldızının hayatına inanamayacaksınız

'O Ses' yıldızının hayatına inanamayacaksınız
Engelli yarışmacı Çiğdem'in yaşadıkları herkese örnek oluyor.

Koltuk değneğiyle çıktığı sahnede güler yüzü ve enerjisiyle herkesin sevgilisi olan O Ses Türkiye yarışmacısı Çiğdem yaşadığı kazanın öncesini ve sonrasını anlattı.

Yaşadığı olumsuzluklara rağmen mutlu ve azimli olmasıyla Türkiye'nin yeni umut ışığı olan Çiğdem yarışmanın kendisini mezardan çıkardığını söylüyor. Hürriyet'ten Sibel Arna'ya konuşan Çiğdem daha önce de ses sanatçılığı yapmış ancak başına gelen kazadan sonra yarışmayla sahneye dönmesi için;"Ben küllerimden doğdum, bu işe daha iyi bir şekilde dönemezdim. Beş yıl sonra bir bar kapısına gidip ‘Abi bana iş ver’ diye dönmek var, bir de böyle dönmek var. Ben mezardan gökyüzüne yükseldim." diyerek anlatıyor.

Şu an eşi o zamanlar ise nişanlısı olan Alper Bezci ile geçirdikleri trafik kazasında bacağı kopan ve bir yılda sayısız ameliyatla hayata dönen Çiğdem'in yaşam hikayesi;

Babasız büyüyen kızlardandı. Bu yüzden çocukluğunu tam yaşayamadan kadın olanlardan... Abisi de Çiğdem de çok küçüktü annesi ile babası boşandığında... Öğretmen baba ile yerel bir gazetede çalışan annenin ayrılık sebebi klasikti: Şiddetli geçimsizlik. Evlatları çok küçük olduğu için annesi ikinci bir evlilik denedi. Biri ona ve yavrularına sahip çıksın, şefkat versin isterken alkolik bir adama denk geleceğini, her akşam demirle dövülmek gibi insanlık dışı bir şiddete maruz kalacağını nereden bilebilirdi... Bir yıl süren ikinci evliliği bedeninden çok ruhunda derin yaralar bırakarak bitti.

Çiğdem 18’ini geçtiği sıralarda annesi profesyonel bir ekip tarafından dolandırıldı. Hayat boyu çalışarak yaptığı tek birikim olan evleri ellerinden gitti. Psikolojisi hiç de sağlam olmayan anneye bu darbe çok ağır geldi.

“Bir gün annemi sokak ortasında hiç tanımadığı bir polisin bacaklarına sarılıp ağlarken buldum. ‘Evimi aldılar annecim, kurtar bizi’ diye haykırıyordu. O gün karar verdim, bir şeyler yapacak ve o evi kurtaracaktım. Abimin yanına gittim, ‘Annemizi kaybediyoruz, izin ver barlarda şarkı söyleyeyim’ diye yalvardım, zor oldu ama ikna oldu. Çünkü o da çaresizdi. ”

25 yaşına gelmişti... Antalya gece hayatının tanınan ve sevilen bir sesiydi artık. İyi kazanıyordu, iyi de harcıyordu. Topuklu ayakkabılara, şıkırtılı gece elbiselerine doymuştu.

Erkekler konusunda çok kapalıydı, etrafına bir koruma kalkanı örmüştü. Kimse kolay kolay yanına yaklaşamıyordu. Bu yüzden çalıştığı barın işletmecisi Alper’in aşkını bir türlü fark edemedi.Alper’in dürüstlüğü, aşkının şiddeti ve şefkati çok etkiledi Çiğdem’i. Ona yüzde yüz güvendi. Üç ay sonra nişanlandılar. Nişanlısı kıskanıyor, bar müşterisinin arzulu bakışlarına dayanamıyor diye sahneyi bıraktı.

Kendine küçük bir sabun dükkanı açtı. Bir gün albüm çıkarmak hâlâ hayallerini süslüyordu ama mutluydu. Hatta “Ben artık patron oldum” diye böbürleniyordu bile.

KAZAYI RÜYASINDA GÖRDÜ

O günlere gördüğü bir rüya, daha doğrusu kâbus, Çiğdem’in başına geleceklerin ilk sinyali oldu: “Aşk-ı Memnu dizisinin Aşk-ı Memnu olduğu günler. Rüyamda Adnan Bey, yani Selçuk Yöntem benim sevgilim. Bir hastanedeyiz. Koridorun sonundaki ameliyathanede kapalı kalıyoruz. Adnan Bey, annem, ben ve kocaman bir arı. Ama şekli yusufçuk...O günlerde çok moda bir yusufçuk kolye var ya, aynen oradaki figür. Arı, küçücük bir camdan dışarı çıkmak için uğraşıyor. Annemle Adnan’ı öldürecek diye ben onları dışarı atıyorum. Arı geliyor, benim sağ bacağımı sokuyor. Ben olduğum yere yığılıyorum. Kapıyı kırıyorlar, annem ‘Yavrum öldü’ diye dövünüyor. Sıçrayarak uyandım.”

Yazının tamamı için tıklayınız. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com