O Soruya Ne Cevap Verdi?

O Soruya Ne Cevap Verdi?
Demir, “İstifa edecek misiniz?” sorusuna bakın nasıl yanıt verdi..

YGS'deki şifre iddialarını inceleyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı" gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığı kararını verdi.

Başsavcılık, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir için görevi ihmal nedeniyle Yüksek Öğretim Kurumu'ndan (YÖK) soruşturma izni istedi.

YÖK, ÖSYM Başkanı Ali Demir'i bilgi vermesi için çağırdı. YÖK'ün toplantısına katılan Demir, YGS süreciyle ilgili Kurul üyelerine bilgi aktararak, LYS'ye ilişkin nasıl bir projeksiyon belirleneceğine dair bilgi verdi.

YÖK ÜYELERİYLE YEMEK
YÖK Genel Kurulu Toplantısı'na ara verilerek, öğle yemeğine geçildi.

Demir, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve üyelerle birlikte öğle yemeğine katıldı. Daha sonra Demir, YÖK binasından ayrıldı.

İSTİFA SORUSUNA GÜLÜMSEDİ
ÖSYM Başkanı Ali Demir, gazetecilerin “İstifa edecek misiniz?” sorusuna gülümseyerek yanıt verdi.

KARAR BİR AY İÇİNDE VERİLECEK
Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ÖSYM Başkanı hakkında soruşturma izni istemesine ilişkin evrakın YÖK'e ulaşmasıyla birlikte YÖK Başkanı Özcan, YÖK Genel Kurulu üyelerinden iki kişiyi görevlendirecek.

Bu iki üye, Demir'in savunmasını alacak. Savunma alındıktan sonra 30 gün içinde YÖK Genel Kurulu toplanarak, ÖSYM Başkanı Demir hakkında soruşturma izninin verilip verilmeyeceğini kararlaştıracak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com