O suikastı bakın kim yaptı!

O suikastı bakın kim yaptı!
Bulgaristan'da, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Kürsüde konuşma yaptığı sırada Doğan'a silah doğrultan saldırganın tabancası tutukluk yapt
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da, HÖH'ün sekizinci olağan kurultayında parti lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı bir kişi saldırıya teşebbüs etti.
 
Doğan'ın, kongrede konuşmasını yaptığı esnada saldırgan, elindeki tabanca ile hızla kürsüye doğru koşarak, ateş etmeye çalıştı.
 
Yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu salonda, kürsünün yanında bulunan HÖH milletvekilleri Ahmet Doğan'ı yere yatırırken, saldırganı ateş etmeden etkisiz hale getirdiler.
 
SUİKASTÇİ SABIKALI ÇIKTI
 
Sofya'da düzenlenen Sekizinci Hak ve Özgürlükler Hareketi Ulusal Kongresi'nde Genel Başkan Doğan'a silahlı saldırı girişiminde bulunan saldırganın sabıkalı olduğu ortaya çıktı.
 
Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Dr. Ahmed Doğan'ın konuşma yaptığı sırada silahı ile kürsüye çıkarak Doğan'a eteş etmeye çalışan ve silahı tutukluk yaptıktan sonra etkisiz hale getirilen saldırganın sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan 25 yaşındaki Oktay Hasanov Yenimehmedov adlı saldırganın uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından sabıkasının bulunduğu, sorgulamanın ardından açıklamada bulunulacağı belirtildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com