"O uçağı ben düşürmedim"

"O uçağı ben düşürmedim"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Giderek ortaya üzücü bir manzara çıkıyor ve benim şu anda emin olduğum bir tek şey var; o uçağı ben düşürmedim, onun dışında hiçbir şeyden emin değilim" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ekonomideki gelişmeleri değerlendirerek, "2009 krizinde izlediğimiz filmi hatırlatmaktadır. Ancak 2009'dan farklı olan bir durum daha var. Tüm şirketler kesiminin borcu çok daha yüksek. Ailelerin ise borçlulukları 2009'a göre neredeyse ikiye katlanacak. Bu zayıflıklarla önümüzde ortaya çıkabilecek, iktisatçılar söylüyor, 2013'te karşımıza çıkacak bir krizi çok zor atlatacağa benziyoruz" dedi.
 
Sorular 
 
Bir basın mensubunun, "Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda basın özgürlüğünü sınırlayan bir öneriden bahsediliyor, nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Öztrak, "Ben de bunu basında bu sabah gördüm. Gerçekten ürkütücü. Demek ki iktidar partisi AKP fiilen uygulamakta olduğu basın üzerindeki baskıyı Anayasaya da sokmak istiyor. Çağdaş demokrasilerde bu kabul edilemez" dedi.
 
Kurtulmuş ile Başbakan'ın görüşmesi
 
"Numan Kurtulmuş'un Başbakan ile görüşmesi, AKP'ye geçeceği ifade ediliyor, ne diyorsunuz?" sorusuna Öztrak, "Yanlış hatırlamıyorsam Sayın Numan Kurtulmuş'un AKP ve Sayın Başbakan hakkında çok ilginç beyanları vardı. Demek ki her iki tarafta bunları unutmuş, bir araya gelmeye karar vermiş görünüyor, hayırlı olsun" yanıtını verdi.
 
Kemal Derviş 
 
"Kurultaydan önce Kemal Derviş'e yapılan çağrıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da Öztrak, "Kemal Derviş gerçekten CHP'nin bir üyesi olarak yine genel başkan yardımcısı olarak ve daha önce ülkede 2001, 2002 krizini yönetmiş önemli bir isimdir. Bu kendisinin CHP'de yeniden aktif göreve çağrılmış olmasını olumlu karşılıyorum. Ben görüşmedim ama kişisel bir durum nedeniyle ailevi bir sıkıntısı nedeniyle böyle bir yanıt vermiş, ben de onu okudum" dedi.
 
Suriye 
 
Suriye ile uçak krizine ilişkin yaşanan gelişmelere ilişkin soruya da Öztrak, "Giderek ortaya üzücü bir manzara çıkıyor ve benim şu anda emin olduğum bir tek şey var; o uçağı ben düşürmedim, onun dışında hiçbir şeyden emin değilim" şeklinde yanıtladı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com