O Vali’den 29 Ekim mesajı

O Vali’den 29 Ekim mesajı
Ankara’daki Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünü yasakladığı için tepki çeken Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınlandı.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Cumhuriyetin 89’uncu yıldönümünü kutlayarak, “Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ışığının aydınlattığı medeniyet yolunda yürümeye devam edecek ve onun yaktığı çağdaşlık meşalesi Ankara’da hiç sönmeyecektir” dedi.
 
Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, “Asırlar boyunca dünya tarihinde şanlı sahifeler açmış olan Yüce Türk milleti ve onun ayrılmaz parçası Ankara ve Ankaralılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 89’uncu yılını kutlamanın coşkusu ve engin sevinci içerisindedir” dedi. Cumhuriyetin, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adı olduğunu dile getiren Yüksel, şunları ifade etti:
 
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşları ile kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk ışığının aydınlattığı medeniyet yolunda yürümeye devam edecek ve O’nun yaktığı çağdaşlık meşalesi Ankara’da hiç sönmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her alanda yaptığı ve giderek gayretlerini arttırarak yapacağı muhteşem ataklarla daha da yücelecek ve daha nice Cumhuriyet Bayramlarını gururla ve güvenle kutlamaya devam edecektir. Cumhuriyetin 89’uncu yılı, yüce devletimize, aziz milletimize ve dünyanın bütün başarılarını hak eden aziz Ankaralılara kutlu olsun.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com