'O yasakları onların kafalarına çalacağız'

'O yasakları onların kafalarına çalacağız'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu il ve ilçe başkanlarına Atatürk Anıtı'na çelenk izni verilmediğini belirtti.Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmanın izne bağlanmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu,"Bu yasakları onların kafasına çalacağız" dedi



CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs'ta Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmak için partisinin tüm il ve ilçe başkanlarının valiliklerden izin istediğini ancak izin verilmediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs'la ilgili açıklamasında 'Padişahın gözden çıkardığı topraklarımızı işgalden kurtarmak ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatarak tam bağımsız bir Türkiye kurmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’i, ne yazık ki Samsun’a çıkışından 93 yıl sonra, bayramlarının Kurtuluş Savaşı ruhundan arındırıldığı ve anıtlarına, heykellerine izinle çelenklerin konulduğu bir süreçte anıyoruz. Türkiye’deki bütün il ve ilçe başkanlarımız 48 saat önce, 19 Mayıs’ta Atatürk anıtına çelenk bırakmak için dilekçe verdi. 2-3 valilik izin verdi, diğer valilerin tümü reddetti. Sonra izin veren valiler de izinlerini geri aldı. Bu yasakları onların kafasına çalacağız' dedi.

BUCA'DA  DA İZİN YOK

İzmir’in Buca İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Ercan Tatı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’yla ilgili Atatürk Anıtı’na çelenk koyma isteğinin, Kaymakamlık tarafından uygun görülmemesine tepki gösterdi. Anlamsız bulduğunu söylediği yönetmelikle kutlamaların kısıtlanmasına tepki gösteren Başkan Tatı, "Böyle bir engelleme, şaşırtıcı, kamera şakası gibi. Resmi törenin ardından arkadaşlarımızla anıta çelenk koyacağız. Engelleneceğimizi sanmıyorum. Bayrak, ülke hepimizin. Atatürk, hepimizin gerçeği, tek liderimiz" diye konuştu.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com