'O zamlara güncelleme demek küstahlıktır'

'O zamlara güncelleme demek küstahlıktır'
MHP lideri Devlet Bahçeli parti grubunda hükümetin ekonomi politikalarına yüklendi...

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları;

Krizin teğet geçtiği iddia edildikçe vatandaş can evinden vurulmuştur. Kredi derecelendirme ve sivil toplum kuruluşlarının ipine sarılmışlardır. İmalat sanayimiz büyük oranda ithalatla ayakta durmakta. Dışarıya sattıklarımızı dışarıda aldıklarımıza borçluyuz.

"ÖZGÜVENİN VEBALİ HALKA KESİLDİ"

AKP'nin sevindiği ekonomik büyüme malesef milletin sırtına yüklemiştir. Cari açığa ilgisiz kalan AKP hükümeti aşırı özgüvenin vebalini vergi zamlarıyla fatura etmişir.

İşsizlik oranları nasıl düşecektir? Madem enflasyon hedefi yüzde 7.8 öngörülmüştür. Yüzde 4'lük büyüme ile gevşek para politikasına neden tevessül edilmiştir.

VAHİM GELİŞMELER OLACAK

Sanayi üretiminin gerilemesi döviz fiyatlarının yüzde 30 değerlenmesi büyük bir açmazdır. Cari açık vahim gelişmelerin habercisidir. Zaman ayarlı ekonomi bombasının tetiklendiği açıktır. Cari açık pandoranın kutusunu açmıştır.

Cari açık AKP'yi içten içe korkutmuştur. Kendince vergi zamlarıyla önlemek istemişlerdir. Zamları güncelleme olarak görmek bir saygısızlık ve küstahlık olarak AKP'nin yakasına ilişmiştir.

"KİMSE BAŞBAKAN'IN ELİNE SU DÖKEMEZ"

9 yıldır dört ayak üstüne düşen Erdoğan sonunda sendelemiştir. Kötüyü iyi sunma konusunda eşsizdir. Çöküşü imar olarak, teslimiyeti zafer, zaafı itibar olarak sunmada kimse başbakanın eline su dökemeyecektir.

Kredi kartlarından mağdur olmuş insanlarımızın sayısındaki artış hepimizin gözü önündedir. Kamunun borçluluk oranı yukarı tırmanmaya başlamıştır. İşi sıkı tutmazlarsa Yunanistan gibi oluruz ifadesiyle vergi zamlarını uygun görürken ihmal ve hamasetle geçirdiği günleri nedense hatırlamamıştır.

Şayet ekononin Yunanistan gibi iflas etme gündemdeyse bugüne kadar ne yapmışlardır? Hani her şey yolundaydı. Eşeği sağlam kaza bağlayayım derken, milletin elindekini göz koymak hangi sağlam adımlarla açıklanabiliir.

Milletimiz AKP'yi masaya yatırmalı ve siyasi şaibeye hakettiği dersi vermelidir. Erdoğan'ı boşa çıkaracak somut gelişme beyan ortaya çıkarsa, kendisinin yüzsüzlüğünü ve içten pazarlığını yüzüne vurmaktan çekinmeyeceğiz.

AB'nin kapılarını açmakta istekli görmeyen bakış raporda yer bulmuşur. Türk milleti haketmemiş ve geçmişi sömürgecilikle belirlenmiş birliğin kasıtlı tavrıyla kendini göstermiştir. Üye olmadan gümrük kapılarının açılmasının ne gibi sonuçlara yol açtığı gündeme getirilmemiştir. Avrupa Birliği içişlerine karışmak için ilerleme raporunu vasıta olarak kullanmaktadır. Erdoğan'ın AB standartlarına en yakın ülke olduğunu açıklaması bu raporla hükümsüz kalmıştır.

TÜRKİYE'Yİ BATAĞA ÇEKEMEDİLER

AB Türkiye'ye her türlü zorluğu çıkarmamakta hiçbir kolaylık göstermemektedir. Renksiz biçimsiz milletin değerlerinden uzaklaşmış, üniter yapıyı bozmayı ümit edenleri şaşkına çevirmek hepimizin borcudur.

Sevincidiri olan şudur ki Erdoğan, Türkiye'yi küresel aktörlerin batağına henüz çekememiştir. Erdoğan Ankara kriterlerini dosta düşmana göstermelidir. AKP Türk miletinin hak ve hukukunu savunduğu sürece MHP her zaman yanında olacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com