Obama Erdoğan’ın telefonlarına çıkmıyor!

Obama Erdoğan’ın telefonlarına çıkmıyor!
ABD'de Erdoğan ve AKP'nin üstünü çizdi, kankasının telefonuna çıkmıyor.
ABD, BOP eş Başkanı yaptığı, Ortadoğu'da maşa olarak kullandığı Erdoğan'ın üstünü çizdi. Oysa Erdoğan 12 askerimizin başına Amerikan Askerleri çuval geçirirken sessiz kalmış, Amerika Irak'a girerken askeri olarak da destek vermek istemiş ancak Meclis'ten tezkereyi geçirememişti. Sayın Erdoğan o günlerde Müslüman bir ülkeye saldıran, orada tecavüzler eden, yaptıkları işkenceler dünyayı sallamış Amerikan askerlerine dua etmişti. Müslüman bir ülke olması önemli değil Irak'ınönemli olan masum olmaları... Ancak bugüne kadar siyasette İslam'dan nemalanmış AKP hükümetinin, ve hükümetin başındaki Erdoğan'ın tezatını vurgulamak istedim.
 
 Yale Üniversitesinde, İsrail’de Kudüs İbrani Üniversitesi’nde ders veren, 2002 ile 2004 yılları arasında Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’da İran ve Irak konusunda danışmanlık yapan, Bağdat’ın Amerika’nın eline geçmesinden sonra, 2003 ve 2004 yıllarında Irak’taki Koalisyon İşgal Yönetiminde görev alan, Washington Post, New York Times, Wall Street Journal, New Republic, National Review ve Weekly Standard adlı gazete ve dergilerde Türkiye, Irak ve İran’la ilgili yazılar yazan Michael Rubin Aydınlık gazetesine ilginç açıklmalarda bulundu.
 
"Başkan Obama ile Başbakan Erdoğan arasında olumlu kişisel ilişki sayesinde, Obama yönetiminin ilk beş yılı içinde, ikili ilişkilerde ortaya çıkan pek çok sorunun üstü örtüldü. Görünen o ki, Erdoğan’ın Gezi protestoları ve sonrasında Mısır darbesine yaklaşımı -ve özellikle dillendirdiği komplo teorileri- Obama’nın ilişkiyi gözden geçirmesine yol açtı. Erdoğan’ı aramamaya başladı ve başbakandan gelen telefonlara da çıkmadı. Erdoğan’ın herhangi bir pozisyonda güç sahibi olduğu yeni bir on yıldansa, Erdoğansız bir geleceğin daha iyi olacağına dair büyüyen bir görüş olduğu kesin." diyen Michael Rubin Cumhurbaşkanı Gül ile Fethullah Gülen'in arasının iyi olduğunu belirterek "Erdoğan ile Gül arasındaki mücadele oldukça uzun zamandan beri ortada duruyor. İkisi de, birbirlerine sadık olan AKP içindeki kadrolarını temizlemeye çalıştılar. Bir siyasetçi olarak Gül, -temel siyaset ve görünüm aynı olsa bile- Erdoğan’dan daha incelikli ve açıkçası daha profesyonel. Erdoğan Pennsylvania merkezli dini figür ile savaşa girerken bile Gül, Gülen ile ilişkilerini çok yakın tutmaya çalıştı." dedi.
 
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunu da değerlendiren Michael Rubin "Burada iki mesele var: Birincisi, yolsuzluk iddialarında gerçeklik payı olup olmadığı. İkincisi ise polisin bu operasyonu soruşturmayla ilgisi olmayan sebeplerle yapıp yapmadığı. Sonuç olarak, mahkeme bazı Türk bakan ve oğullarına yönelik iddiaların gerçeklik payını belirleyecek. Ancak yolsuzluğun kanıtları hem gerçekçi, hem inandırıcı görünüyor. Zamanlama ise kesinlikle şüphe uyandırıyor. Özellikle de yolsuzluklar ve gücün kötüye kullanımı son yıllarda sürekli bir hal almışken...  Türkiye’nin polisi ve emniyet güçleri ile Gülenciler arasındaki yakın ilişkiye baktığımızda, AKP Gülenci dershanelere karşı harekete geçeceğini açıklar açıklamaz polisin harekete geçmesi kesinlikle şüphe uyandırıyor..." derken Erdoğan'ın operasyonlar için ABD'yi suçlamasına "Erdoğan’ın suçlamaları saçmalık. Ama destekçileri sağlam komplo teorilerini seviyor ve Erdoğan geçmişte de kendi hatalarıyla ilgili yabancı ya da yerli güçleri karanlık komplolar yapmakla suçlamakta son derece başarılı oldu." dedi. (BCE) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com