Obama "kafanızı kırarım" mesajı verdi

Obama "kafanızı kırarım" mesajı verdi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, iftar sonrası Yalova sokaklarında esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
Partililerin de eşlik ettiği İnce, İsmet Acar ve Cumhuriyet Caddeleri'ni gezdi.
 
"BEN DE TRAŞÇI MIYIM?"
 
Burada kahvelere girerek vatandaşlarla sohbet eden İnce vatandaşlarla şakalaştı. Bir vatandaşa "Milletvekilleri de traş yapıyor para alıyor, berberler de traş yapıyor para alıyor" deyince vatandaş "onlar da traşçı biz de" diyerek yanıt verdi. İnce bu sefer gülerek "Ben de traşçı milletvekili miyim" diye sorunca vatandaş "Sen değilsin, sen başkasın." diyerek yanıtladı. İnce'nin son olarak "Peki şu maaşı hak ediyor muyum" sorusuna "Evet, hem de yerden göğe" diyerek latifeli diyaloğu bitirdi.
 
İNCE: OBAMA, O SOPA İLE ’KAFANIZI KIRARIM’ MESAJI VERDİ
 
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için, ’Tek adam’ benzetmesi yaptı. İnce, ABD Başkanı Barack Obama’nın Başbakan Erdoğan ile telefonda konuşurken elinde beyzbol sopası olan fotoğrafı ile "Kafanızı kırarım" mesajı verdiğini savundu.
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, seçim bölgesi Yalova’da iftardan sonra esnafı ziyaret ederek sohbet etti. Başbakan Erdoğan’a eleştirilerde bulunan İnce, Türkiye’nin dış siyasetini eleştirdi. İnce, Irak’ın Türkiye’ye nota verdiğini hatırlatırken, şunları söyledi:
 
"Sıfır sorun noktasından sıfır komşu noktasına geldik. Önceden Barzani bizim ayağımıza gelirdi, artık biz Barzani’nin ayağına gider olduk. Çok ilginçtir ki ABD Başkanı Obama’nın sopalı görüntüleri yayınlanıyor. Geçmişte Dışişleri Bakanı’na parmağı ile, ’gel böyle’ demişti. Ona bir kılıf bulup samimiyet demişlerdi. Şimdi de beyzbol sopasını gösterip ’kafanızı kırarım’ diyor. Buna ne diyeceklerini gerçekten çok merak ediyorum. Bir taraftan Türkiye’nin onuru kırılırken, Ortadoğu’da emperyalistlerin bekçisi olurken, diğer taraftan, bir parti devletinin görüntülerini izliyoruz. Milletvekilinin oğlu polisleri sıraya diziyor. Bu ne yüzsüzlük, ne densizlik, ne terbiyesizlik? Başbakan, ’Doktorlar iğne yapmasını bilmezler’ demişti. Üçüncü köprünün nereden kalkacağını açıklamıştı. Bir yandan doktor bir yandan şehir plancısı olmuştu. En son marifeti de sporculara taktik vermiş. İşte tek adamlık, Faşist Türkiye böyle bir şey." 
 
Başbakan Erdoğan’ın annesi öldüğünde, Türkiye’de ulusal yas ilan edildiğini iddia eden Muharrem İnce, "Tüm televizyonlar canlı yayında verdi. Başbakan’ın annesi öldüğünde ulusal yas ilan edildi. Atatürk’ün manevi kızı öldü nerede bu televizyonlar? Nerede o devlet erkanı neden orada değillerdi?" diye devam etti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com