Obama: Küba'ya ambargoyu kaldırmaya hazırız

Obama: Küba'ya ambargoyu kaldırmaya hazırız
Obama, Küba'ya yönelik katı politikasını değiştirmeye hazır olduğunu, ancak ambargoyu kaldırma kararı almasını sağlayacak adımların Küba tarafından henüz atılmadı.

ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin Küba'ya yönelik katı politikasını değiştirmeye hazır olduğunu, ancak ambargoyu kaldırma kararı almasını sağlayacak adımların Küba tarafından henüz atılmadığını söyledi."Soğuk Savaş zihniyetine takılıp kalmak istemediğini" belirten Obama, ABD'nin Küba ile ilişkilerde bir dizi kural değişikliğine gitme arzusunda olduğunu, ancak bunu yapabilmek için siyasi tutukluların serbest bırakılması ve temel insan haklarının garanti altına alınması gibi konularda Küba'dan olumlu sinyaller beklediğini belirtti.


"Soğuk Savaş zihniyetine takılıp kalmak istemediğini" belirten Obama, ABD'nin Küba ile ilişkilerde bir dizi kural değişikliğine gitme arzusunda olduğunu, ancak bunu yapabilmek için siyasi tutukluların serbest bırakılması ve temel insan haklarının garanti altına alınması gibi konularda Küba'dan olumlu sinyaller beklediğini belirtti.

Küba'ya, Arap dünyasındaki değişim rüzgarına katılma çağrısında bulunan ABD Başkanı, "Aynı değişimin bu ülkede de yaşanma zamanı geldi, " diye konuştu
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com