Obama, Libya Savaşı Hakkında Açıklama Yaptı

Obama, Libya Savaşı Hakkında Açıklama Yaptı
Obama, Libya'daki savaşın Kaddafi gidene kadar devam edeceğini açıkladı..

Obama, Libya'ya düzenlenen operasyonların Kaddafi gidene kadar süreceğini söyledi. Liderliği yeni yönetim oluşunca koalisyon üyelerine bırakacaklarını söyleyen Obama, müdahalenin de insani kriz potansiyeli nedeniyle başlatıldığını duyurdu. Bu arada Fransa bugün herhangi bir saldırının düzenlenmediğini açıkladı. İşte son gelişmeler...

ABD Başkanı Barack Obama, Libya yönelik gerçekleştirilen operasyonda Libya lideri Muammer Kaddafi etkisiz hale getirilince liderliği diğer koalisyon üyelerine bırakacaklarını söyledi. Obama, insani kriz potansiyelinden dolayı müttefiklerin Libya'ya karşı askeri harekat başlatmak zorunda kaldığını belirtti.

Bu arada Fransa'nın Libya üzerinde 20 savaş uçağı bulunduğu fakat bugün şu saatlere kadar herhangi bir saldırı düzenlemedikleri belirtildi.

Fransa Ordusu Sözcüsü Thierry Burkhard, Charles de Gaulle uçak gemisinin ise yarından itibaren operasyonlara hazır hale geleceğini söyledi.

MİSRATA KENTİNDE ÖLENLERİN SAYISI 40'A YÜKSELDİ


Libyalı muhalifler, Trablus'un doğusundaki Misrata kentinde Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlerin saldırısında ölenlerin sayısının 40'a yükseldiğini bildirdi.

Muhaliflerin sözcüsü ve kentteki hastane kaynakları, Kaddafi güçlerinin ateşinde ölenlerin 40'a çıktığını ve 300'den fazla kişinin de yaralandığını belirterek, can kaybının artabileceğini kaydettiler.

Bu arada, Libya'daki muhalefetin internette yayın yapan televizyonu El Hürra'nın kurucusu Muhammed El Nabbus'un Kaddafi güçlerinin cumartesi Bingazi'ye saldırılarında öldürüldüğü bildirildi.

Merkezi Viyana'da bulunan Uluslararası Basın Enstitüsü'nden (IPI) yapılan açıklamada, bir bilgisayar şirketinin sahibi olan 28 yaşındaki El Nubbus'un, Bingazi saldırılarında hayatını kaybettiği belirtildi.

Öte yandan, Fransa Genelkurmay Başkanlığı sözcüsü Albay Thierry Burkhard, Fransız savaş uçaklarının Libya'ya askeri müdahalenin başlangıcından beri tek taarruzunun cumartesi yapıldığını bildirdi.

Sözcü, bu taarruzda Libya ordusuna ait dört zırhlı aracın vurulduğunu, bundan sonra Fransız savaş uçaklarının saldırılarda yer almadığını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com