Obama, seçim gezilerine yeniden başladı

Obama, seçim gezilerine yeniden başladı
Amerikan başkanı Barack Obama, Sandy fırtınası nedeniyle ara verdiği seçim gezilerine yeniden start verdi.

ABD Başkanı Barack Obama, fırtına felaketi nedeniyle ara verdiği seçim kampanyasına yeniden başlıyor.
 
Obama, Çarşamba günü Sandy fırtınasının büyük yıkıma yol açtığı New Jersey'e gitti.

Barack Obama'nın Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney ise 6 Kasım'da yapılacak seçimler öncesinde kampanyasına iki gün ara vermiş ve dün gezilerine başlamıştı. Sandy fırtınası ABD'de 64 kişinin ölümüne neden oldu. Milyonlarca kişiyi elektriksiz bırakan fırtına ulaşım sistemini felç etti.
 
Karayipler'de 70 kişinin ölümüne yol açan Sandy fırtınası ABD'de ilk olarak Pazartesi New Jersey'i vurdu. Burada 20 bin kişinin evlerinin hâlâ sular altında olduğu belirtiliyor. Sel sularına kanalizasyonun karışması halkı nedeniyle halkın endişesinin arttığı belirtiliyor.
 
“YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”
 
Obama, seçim kampanyası çerçevesinde Nevada, Colorado ve Wisconsin'e gidecek.
 
Barack Obama, New Jersey'de Cumhuriyetçi Vali Chris Christie ile birlikte incelemelerde bulundu. Bir yardım merkezinde felaketzedelerle konuşan Obama "Sizi yalnız bırakmayacağız' dedi. Ülkede altı milyon ev ve iş yeri hâlâ elektriksiz. Bunlardan üçte birinin New Jersey'de olduğu belirtiliyor. Vali Chris Christie, New Jersey eyaletine gösterdiği destek için Obama'ya teşekkür etti. Mitt Romney ise Çarşamba günü Florida'da iki seçim toplantısı düzenlendi. Danışmanları Romney'nin pozitif olmaya özen gösterdiğini söyledi. Kamuoyu yoklamaları iki adayın başabaş olduğuna işaret ediyor. Washington Post gazetesi ve ABC televizyonu için yapılan bir ankete katılan her 10 kişiden 8'i Obama'nın krizde "mükemmel" ya da "iyi" bir liderlik sergilediğini söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com