Obama Suriye kararını açıkladı

Obama Suriye kararını açıkladı
ABD Başkanı Barack Obama, Suriye konusunda beklenen konuşmasını yaptı.

Operasyon konusunda tarih vermekten kaçınan Obama, operasyon emrini vermeye hazır olduğunu ancak kongreye danışma kararı aldığını söyledi.

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye konusunda açıklama yaptı.

Obama'nın konuşmasından satır başları şöyle:

"Suriye'de 21. yüzyılın en büyük kimyasal silah saldırılarından biri gerçekleştirildi. Bunların hepsiniz dünya açıkça gördü. Hastaneler ölülerle doluydu.

Yüzlerce çocuk kendi hükümetleri tarafından gazla öldürüldü. Bu saldırı bizim güvenliğimize karşı tehdit oluşturmaktadır.

"Türkiye, Ürdün ve İsrail için büyük tehdit oluşturmaktadır. Kendi insanlarına zarar veriyorlar, dünya bu saldırıya karşı durmalıdır.

Şuna karar verdim ki ABD, Suriye hedeflerine karşı operasyon başlatmalıdır. Biz ABD askerlerini oraya göndermeyeceğiz, karaya ayak basmayacaklar.

Şuna eminiz ki Esad rejimi saldırıyı gerçekleştirdi. Bu saldırının tekrarlanmaması için adımlar atmalıyız.

Biz istediğimiz zaman orada saldırı gerçekleştirebiliriz, buna kapasitemiz var. Belirli bir zaman söz konusu değil, istediğimiz zaman yapabiliriz. Yarın yapabiliriz, önümüzdeki hafta yapabiliriz, gelecek ay yapabiliriz.

Ve bu emri vermeye hazırım fakat kararımı henüz vermedim. Burada önemli olan bizim ulusal çıkarlarımızdır, ulusal güvenliğimizdir.

Önümüzde bir takım seçenekler var. ABD insanları için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bu nedenle ikinci bir karar verdim. Askeri operasyon için ABD halkının temsilcilerine kongrede danışacağım."
(KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com