Obama'dan kasırga uyarısı

Obama'dan kasırga uyarısı
ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalıları Sandy kasırgasına karşı uyararak, ''Bu, ciddi ve büyük bir kasırga. Ciddiye alın'' dedi.

Sandy kasırgasının, New York ve New Jersey bölgesinden başlayarak ABD'nin doğu bölgesine giriş yapması bekleniyor.
 
Kasırganın etkisinin Phiadelphia, başkent Washington DC, Baltimore ve Boston'a kadar uzanacağı öngörülüyor. Kasırganın, kuzey ve batıdan gelen soğuk hava dalgalarıyla birleşecek olması nedeniyle, ''Tarihi bir kasırga'' olabileceği uyarıları yapılıyor.
 
Pazartesi ve salı günkü seçim programlarını iptal eden ABD Başkanı Barack Obama da Amerikan halkını Sandy kasırgasına yönelik uyardı.
 
Amerikalılardan, yerel yetkililerin uyarılarına kulak vermelerini isteyen Obama, ''Bu, ciddi ve büyük kasırga. Doğu kıyıları, orta Atlantik ve kuzeyine doğru bölgelerde yaşayan tüm insanlara ilk mesajım, bu kasırgayı çok ciddiye almaları ve tüm eyalet ve yerel yetkililerinin sözlerini takip etmeleri'' dedi.
 
Obama, yetkililerin, kasırgaya karşı tüm hazırlıkların yapıldığınaa dair kendisini bilgilendirdiğini ifade ederek, ''Şu anda kasırganın en büyük etkisinin hangi bölgelere olacağını bilmiyoruz ve bu yüzden kasırgaya karşılığımızın hızlı ve büyük boyutta olması çok önemli'' ifadesini kullandı.
 
En zarar verici etki bırakan kasırga cinsi olan ''Yavaş hareketli türden'' olmasının da Sandy'i diğer kasırgalardan ayrı bir yere koyduğunu belirten Obama, bu yüzden de kasırga sonrası temizleme çalışmalarının zaman alabileceğini kaydetti.
 
Obama ayrıca kasırga sırasında Amerikalıların birbirine yardım etmesini isteyerek, ''Arkadaşlarınızı, yaşlı komşularınızı kontrol edin, onların hazırlıklı olduğundan emin olun'' diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com